Férfi vízi Eb: hiába a spanyol siker, a mieink a csoportelsők

I. SZ.I. SZ.
2020.01.18. 11:23
Märcz Tamás csapatának szombat este húsz góllal le kell győznie Máltát a csoportelsőséghez (Fotó: Dömötör Csaba)
A spanyol férfi vízilabda-válogatott 24–7-re legyőzte Törökországot a budapesti férfi vízilabda Európa-bajnokság C-csoportjának utolsó fordulójában.

Märcz Tamás csapata csütörtökön 11–11-es döntetlent játszott a spanyolokkal, így eldőlt, hogy a két csapat között a másik két mérkőzés gólkülönbsége dönt a csoportelsőségről.

A spanyolok a csoportkör záró napjának első mérkőzésén 17 góllal növelték gólkülönbségüket, amely most 58–25, azaz +33. A magyar csapaté 30–16, azaz +14, a különbség 19 gól.

Ezt Málta ellen legalább 20 gólos győzelemmel lehetne felülmúlni (vagy legalább 29-et lőve, 19-es különbséggel, de nehezen elképzelhető, hogy Málta 9 vagy 10 gólig jut ellenünk – 28–9-nél pedig sorsolás döntene a csoportelsőségről).

A spanyolok az első fordulóban 23–7-re győzték le a több olasz élvonalbeli pólóssal felálló Máltát, azaz nem könnyű a feladat.

A csoportgyőztes egyből a nyolc közé jut, tehát nyer egy pihenőnapot, míg a második helyezettre vár egy mérkőzés hétfőn a nyolcaddöntőben. A nyertesnek könnyebb ellenfél jut a folytatásban, a papírforma szerint a negyeddöntőben az oroszokkal találkozik, míg a nyolcaddöntőből érkező csapatra a sorozatban ötödik Eb-sikerükre készülő szerbek várnak.

A spanyolok szerint nem kérdés, hogy a magyarok kiharcolják a húszgólos győzelmet Málta ellen.

„Nehéz meccs volt, bevallom, idegesek voltunk, mert tudtuk, hogy a lehető legtöbb góllal kell nyernünk – mondta a mérkőzés után Felipe Perrone, a spanyolok játékosa. – Nem hiszem, hogy elég lesz ez a különbség a csoportgyőzelemhez, a magyar válogatotté ugyanis a világ legjobb támadósora. Úgy készülünk, hogy játszanunk kell a negyeddöntőért.”

„Nyilvánvaló, hogy a magyar válogatott hazai pályán mindent megtesz Málta ellen, annyi előnyt kapott, hogy tudja, mennyivel kell nyernie – fogalmazott David Martín spanyol szövetségi kapitány. – Nincs ezzel gond, bárki ellen harcba szállunk. A nehezebb ágra készülünk, játszanunk kell a negyeddöntőért, amelyben Szerbiával találkozunk.”

FRISSÍTVE: A magyar válogatott 26–0-ra legyőzte Máltát, így a mieink zártak a C-csoport élén.

VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG (BUDAPEST, DUNA ARÉNA)
FÉRFIAK, CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ

C-CSOPORT
Törökország–Spanyolország 7–24 (3–5, 1–6, 1–8, 2–5)
MAGYARORSZÁG–Málta 26–0 (6–0, 7–0, 8–0, 5–0)

(3–0, 4–2, 4–1, 5–1)
Montenegró–Németország 10–3 (2–1, 3–0, 3–1, 2–1)

(3–3, 3–2, 2–0, 3–5)
Szerbia–Hollandia 11–4 (0–1, 3–1, 5–2, 3–0)

Az oroszok, a románok és a hollandok között minitabella rangsorol. Románia egy góllal győzte le Oroszországot, ahogy Hollandia is Romániát. Oroszország viszont 15–9-re nyert Hollandia ellen, így a gólkülönbsége a szerbek elleni mérkőzést leszámítva 25–20, a románoké 19–19, a hollandoké 18–23.