Vizes-vb: Montenegró ellen vívjuk a vízilabda-döntőt

2013.08.01. 22:55
Montenegró férfi vízilabda-válogatottja 10–8-ra nyert a címvédő olaszok ellen a barcelonai világbajnokság elődöntőjében, így a magyar csapat a délszláv együttes ellen vívja a szombat esti finálét.

A címvédő olaszoknak gyakorlatilag egy percig sem volt esélyük a győzelemre, hiszen Montenegró már az első támadásából megszerezte a vezetést, a nyitó negyed felénél pedig már 3–0-s előny birtokában volt. A nagyszünetben 5–1-re, a harmadik negyed végén pedig 9–4-re álltak a felek. Négy perccel a vége előtt már hattal (10–4) vezettek a montenegróiak, akik a végére kiengedtek, így a végeredmény nem tükrözi, mennyire sima volt az elődöntő második mérkőzése.

A magyar válogatott ellenfele tehát Montenegró lesz a szombaton 22.15-kor kezdődő döntőben.