Győzelemmel rajtoltak Benedekék

KRASZ EMILKRASZ EMIL
2006.12.03. 19:02
A férfi vízilabdázók legrangosabb kupasorozatában, az Euroliga küzdelmeiben négygólos hazai győzelemmel mutatkozott be az aktuális megmérettetésben az eddigi selejtezőket kiemeltként csak tisztes távolból szemlélő magyar bajnok Domino.
A kétszeres olimiai bajnok Molnár Tamás három remek góllal járult hozzá a hazai parádéhoz
Meggyesi Bálint

EUROLIGA, D-CSOPORT, 1. FORDULÓ

• Domino-BHSE - -Barceloneta 12-8
  • magyar csapat góldobói: Molnár 3, Szívós, Kovács O., Kiss G. 2-2, Hárai, Bárány, Vári

Kovács István csapata kiadós vereséget mért a spanyol listavezető Barceloneta gárdájára.

Kihagyott lehetőségekkel indult a mérkőzés – közte egy elmulasztott magyar előnnyel -, majd a vendégek szintén emberelőnyös szituáció végén egygólos előnyhöz jutottak. Gergely belekapott még ugyan a labdába, ám az túlcsorgott a képzeletbeli gólvonalon.

A fiatal Hárai azonban a kapufánál behúzott egy előnyt és egyenlített a Domino. Az első vendéggólt is jegyző Xavier azonban ismét előnyből volt eredményes, ezúttal átlövése hozott eredményt. Jól rajtoltak a vendégek, nem gondoltuk ekkor, ezt követően percekig gólképtelennek bizonyulnak majd, amely egyben el is dönti az összecsapást.

A negyedet végül Molnár és Bárány góljával megnyerte a hazai gárda, amelytől azt kérte Kovács-mester a kisszünetben, hogy menjenek közelebb a spanyol kapuhoz.

A tanítványok megfogadták a tanácsot, ráadásul eredménnyel párosították. Szívós lőtt akciógólt, majd Benedek remek passzát Molnár váltotta gólra, miként Kovács Olivér is centererényeket csillogtatott, amikor behúzott egy remek baloldali beadást a kapufánál. A magyar sorozatot Vári távoli gólja – ki sem taposta magát a vízből a válogatott hátvéd -, míg a negyedet a tarthatatlan spanyol center, Cruz gólja zárta.

A harmadik és a negyedik negyed is döntetlennel zárult, a magyarok kétszer is vezettek már öt góllal, a vendégek háromnál közelebb nem tudtak kerülni.

Remek és hatékony támadójátékának, eredményes centerezésének köszönhetően biztos győzelemmel rajtolt az Euroligában Kovács István csapata, amely a mérkőzés érdemi – még el nem dőlt – részében megfelelően összpontosítva védekezett és támadott. A kapuban Gergely, ha nem is halmozta a bravúrokat, biztos pont volt és teljesítménye nagyban hozzájárult a sima sikerhez.