Tenisz: a címvédő kiverésével kezdett Kanada a Billie Jean King-kupában

2021.11.01. 19:15
A kanadaiak a címvédő franciákat búcsúztatták (Fotó: AFP)
Kanada a címvédő franciák, Belgium a fehéroroszok ellen nyert 2–1-re a női tenisz Billie Jean King-kupában, hétfőn, míg  a 10. kiemelt brit Cameron Norrie simán, két játszmában továbbjutott a Párizsban zajló, 3 millió euró (1 milliárd forint) összdíjazású kemény pályás férfi tenisztorna első fordulójából – közölte az MTI.

Az összesen 39-szeres Grand Slam-tornagyőztes Billie Jean King tiszteletére átnevezett Fed-kupa prágai fináléjában a világ legjobb 12 válogatottja szerepel. A szombatig tartó viadalra eredetileg tavaly áprilisban Budapesten került volna sor – Magyarország három évre nyerte el a rendezési jogot –, de azt a koronavírus-járvány miatt egy évvel elhalasztották, majd idén tavasszal hasonló okokra hivatkozva ismét kénytelenek voltak lemondani. Májusban a nemzetközi szövetség (ITF) bejelentette, hogy új helyszínt keres az eseménynek, mert a magyar szövetség elállt a rendezéstől.

Korábban a finálét két csapat vívta és valamelyik döntős volt a házigazda, 2020-tól azonban egy helyszínen, egy hét alatt, a legjobb 12 válogatott részvételével rendezik meg az eseményt. Négy darab háromcsapatos csoportot alakítottak ki, a csoportok győztesei az elődöntőbe jutnak, majd a nyertesek a fináléban küzdenek meg egymással.