Tenisz: eső után győzelem - Djokovics nyert Monte-Carlóban

2015.04.19. 18:36
Djokovics a harmadik mesterek tornáján nyert idén (Fotó: AFP)
A monte-carlói férfi tenisztorna döntőjében a világelső szerb Novak Djokovics három szettben múlta felül a cseh Tomás Berdychet. A 250 ezer dollár összdíjazású bogotái WTA-torna fináléjában a brazil Teliana Pereira két játszmában győzte le a kazah Jaroszlava Svedovát.

Djokovics Rafael Nadalt, míg Berdych Gaël Monfilst győzte le az elődöntőben. A finálét nagyon rosszul kezdte a szerb teniszező, egyből elvesztette az adogatását, ám elvette a cseh harmadik és negyedik szerváját is. Az első játszmát azonban 5:3-nál nem tudta befejezni, csak 6:5-nél sikerült neki (7:5).

A második szettben 3:2-es állásnál elkezdett esni az eső, ami csaknem egyórás szünetet eredményezett. Miután újrakezdték a döntőt, Berdych zsinórban három játékot nyert meg, és el is vitte a szettet (4:6).

A harmadik játszmára összeszedte magát Djokovics, 4:0-val kezdett, ezután elvesztette az adogatását, de így sem okozott neki problémát, hogy megnyerje a játszmát (6:3).

Novak Djokovics ezzel a harmadik mesterek tornáján győzött az idén.

ATP 1000-ES TORNA, MONTE-CARLO (3 830 295 euró, salak)