Tenisz: a trükkös francia szettet sem vesztett Federer ellen

2015.04.16. 17:39
Gaël Monfilsnak (balra) volt mire innia, Roger Federer újra fejet hajtott előtte (Fotó: AFP)
Gaël Monfils 6:4, 7:6-ra legyőzte a második helyen kiemelt Roger Federert a Monte-Carlóban zajló salakpályás teniszverseny nyolcaddöntőjében.

Monfils szerdán azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy Olekszandr Dolgopolov ellen rafinált megoldással nyert meg egy labdamenetet, csütörtökön pedig nagyszerű győzelmet aratott Federer ellen.

A két játékos legutóbbi mérkőzését is a francia nyerte meg – a Davis-kupa tavalyi döntőjében 6:1, 6:4, 6:3-ra diadalmaskodott –, és most sem engedélyezett szettet a 17-szeres Grand Slam-győztesnek. Kettejük egymás elleni mérlegét tekintve még mindig Federer áll jobban (8–4).

Monfils először jutott negyeddöntőbe Monte-Carlóban, következő ellenfele Grigor Dimitrov lesz, aki a másik svájci kiválóságot, Stanislas Wawrinkát verte meg, mégpedig nagyon.

Rafael Nadal megszenvedett John Isnerrel, de három játszmában túljutott az amerikain, míg Novak Djokovics világelsőhöz méltó játékkal söpörte el útjából az osztrák Andreas Haider-Maurert, mindössze négy játékot veszítve.

ATP 1000-ES TORNA, MONTE-CARLO (3 830 295 euró, salak)