Davis-kupa: Nadal megverte Roddickot, döntőben a spanyolok!

2008.09.21. 16:31
Eső miatt ugyan csúszott a tenisz Davis-kupa Világcsoport-elődöntőjének vasárnapi kezdése, de amikor Rafael Nadal végre pályára léphetett, nem kegyelmezett: a világelső simán „salakba döngölte” Andy Roddickot, és 6:4, 6:0, 6:4-re diadalmaskodott. Nadal sikerének köszönhetően a spanyolok 3–1-re vezetnek, és bejutottak a Világcsoport fináléjába, amelyben az argentin–orosz meccs győztesével találkoznak.
Nadal igazából semmi esélyt sem hagyott Roddicknak a madridi salakon. A spanyol teniszező a játék minden elemében jobbnak bizonyult A-Rodnál: az első szettet 6:4-re húzta be, a másodikban Roddick csak létszámnak volt a pályán (6:0), a harmadikban pedig az amerikai már hiába küzdött.Jellemző, hogy Roddick egyszer sem tudta elvenni Nadal adogatását, sajátját ellenben ötször is elvesztette. Rettegett első szerváit mindössze 62 százalékkal beütő, ellenfelénél huszoneggyel kevesebb nyerő ütést elérő Roddick óriási verést kapott, nem véletlenül ünnepelte vadul az ellenállhatatlanul játszó Nadalt a hazai közönség.