Szávay Ágnes nem bírt Csakvetadzéval a párizsi torna döntőjében

2008.02.10. 17:37
Három játszmában 6:3, 2:6, 6:2-es vereséget szenvedett Szávay Ágnes az orosz Anna Csakvetadzétól a 16. Gaz de France Open női tenisztorna döntőjében, Párizsban. A 2 óra 6 perces találkozó volt a magyar lány negyedik fináléja WTA-tornán, ezek közül a másodikat veszítette el. A Csakvetadze elleni mérlege 0:2-re alakult.
REUTERS/Benoit Tessier

TENISZ, WTA-TORNA, 16. GAZ DE FRANCE OPEN (PÁRIZS)

EGYES, DÖNTŐ:
Csakvetadze (orosz, 1.) 6 2 6
Szávay (magyar, 7.) 3 6 2
Szávay ugyanolyan rosszul kezdte ezt a mérkőzést, mint a Tathiana Garbin elleni összecsapást a nyolc között.

Az első két adogatójátékában a 19 éves magyar lány öt kettős hibát ütött, a rengeteg bizonytalankodás eredménye pedig az lett, hogy Csakvetadze 4:0-ra elhúzott.

A dupla brékelőny már előre vetítette, hogy ezt a szettet bizony rettenetesen nehéz lesz megfordítani.

Szávay azért tett egy életerős kísérletet, 4:1 után két bréklabdához jutott, és remek játékkal visszavett egy szervagémet az elveszített kettőből.

A következő játékban a moszkvai lány előtt adódott lehetőség az 5:2-höz, de Szávay aztán visszaverte Csakvetadze próbálkozásait, és 4:3-ra feljött.

Ezzel viszont – egyelőre – ellőtte minden puskaporát, és az orosz versenyző úgy nyerte meg 6:3-ra a játszmát, hogy Szávay adogatójátékát nullára vette el a szakasz végén.

A folytatásban minden megváltozott, ezúttal Szávay húzott el 3:0-ra, majd a dupla brékelőnnyel 6:2-re hozta a szettet.

A döntő játszmában, 3:2-es Csakvetadze-vezetésnél Szávay adogatott. Kiélezett küzdelem alakult ki a játékban, amelynek végén a 20 éves, a világranglista 7. helyén álló orosz ismét brékelőnyhöz jutott (4:2).

Szávay innen már nem tudott visszajönni, 5:2 után próbált a meccsben maradni, de 2 óra 4 perc tenisz után Csakvetadze két brék- és egyben mérkőzéslabdához jutott.

Az elsőt a magyar tehetség egy szép röptével még hárította, de a másodikat már nem tudta, így Anna Csakvetadze 6:3, 2:6, 6:2-re megnyerte a 16. Gaz de France Open döntőjét.

Szávay Ágnesnek ez volt a negyedik fináléja egyesben WTA-tornán, és a második, amelyet elveszített. Csakvetadze ellen másodszor lépett pályára, és kettejük második összecsapásán is az orosz teniszőnő győzött.

Szávay Ágnes az elveszített döntő ellenére hétfőtől újabb két helyet előrelépve már a 18. helyen áll majd a világranglistán.