Rövid pályás gyorskorcsolya-vk: Heidum 4. lett 1500-on

MTI MTIMTI MTI
2013.09.28. 15:33
Heidum Bernadett kiváló versenyzéssel negyedikként zárt 1500 méteren a rövid pályás gyorskorcsolyázók Sanghajban zajló idénynyitó világkupa-viadalán.

A Sportország SC 25 éves sportolója a rendkívül erős, a világ legjobbjait is felvonultató 53 fős mezőnyben kiválóan teljesített, s az A-döntőben csak két dél-koreai és egy holland riválisa tudta megelőzni. Ugyanezen a távon Kónya Zsófia 23., Darázs Rózsa pedig 32. lett. Heidum 500 méteren 22., Kónya 25., Keszler Andrea pedig 27. lett 51 induló között.

A férfiaknál 1500-on Knoch Viktor a 13., Liu Shaolin Sándor a 14., Burján Csaba a 29. pozícióban zárt, 500-on pedig Liu Shaolin 16., Béres Bence 21., Knoch 22. lett a csaknem 60 fős mezőnyben.

A sanghaji vk vasárnap az 1000 méteres futamokkal és a váltók versenyeivel zárul.