La Liga: Griezmann 31/31, döntetlen az első rangadón

2018.08.20. 22:02
Nagy volt a küzdelem, nem bírt egymással a Valencia és az Atlético Madrid (Fotó: AFP)
Nagyszerű meccset játszott egymással a Valencia és az Atlético Madrid, a két csapat végül 1–1-es döntetlenre végzett egymással a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) első fordulójában.

Nem kellett sokat várni az új La Liga-idény első rangadójára, az előző kiírásban negyedik helyen végző, a nyáron jól erősítő Valencia az Atlético Madridot fogadta az első forduló hétfő esti mérkőzésén.

Ha a Valenciára azt írtuk, hogy jól igazolt, akkor ez a fővárosiakra hatványozottan igaz. Az Atlético „keretmélyítése” még sokat érhet a hosszú szezonban, és sokan vannak, akik szerint akár Diego Simeone együttese lehet a Barcelona első számú kihívója a bajnoki címért folytatott versenyfutásban, nem pedig a Real Madrid. Apropó, ha már az argentin tréner szóba került: Simeone a nyolcadik évadját kezdte meg a madridiak kispadján, ilyesmire még sohasem volt példa a klubnál (az eddigi rekorder: Ricardo Zamora, 1939–1946).

Ennyit az előzményekről, lássuk, mi történt a rangadón. Az Atlético Madrid az eltiltott Lucas Hernández nélkül állt fel, bekerült viszont a kezdőbe a Real elleni Szuperkupa-meccsen még a kispadra nevezett Ángel Correa, s ez nagyszerű döntésnek bizonyult Simeone részéről.

Az argentin középpályás a 26. percben remek labdát kapott Antoine Griezmanntól, és Correa nem hibázott, közelről a rövid sarokba lőtt (0–1). Griezmann egyébként a 31. tétmeccsén lépett pályára az idén az Atléticóban, s ezalatt pontosan ugyanennyi gólban (22 gól, 9 gólpassz) játszott kulcsszerepet.

Az eseménydús első félidő végén bizony bosszankodhatott a Valencia, amelynek több lehetősége is volt, ezekkel viszont nem tudott élni. A folytatásban furcsa módon – a vártakkal ellentétben – nem állt be kontrázni a vendégcsapat, amely az első tíz percben nem engedte helyzetbe kerülni a hazaiakat. Aztán egyszer hibázott...

Szemre is tetszetős akciót vezetett a Valencia, Geoffrey Kondogbia kiváló labdát adott Daniel Wassnak, aki egyből középre ívelt, Rodrigo pedig az átvétel után a kapuba bombázott – igaz, kellett hozzá Diego Godín óriási hibája (1–1).

A hazaiak nem álltak le, Gabriel révén a lécet is eltalálták, onnan azonban kifelé pattant a labda, nem volt szerencséje Marcelino gárdájának. A spanyol szakember Michy Batshuayit is beküldte a hajrában, és a belga kis híján gólpasszt adott, Wass viszont nem tudott élni a lehetőséggel – vagy úgy is írhatnánk, hogy Jan Oblak védett hatalmasat.

A kiegyenlített mezőnyjátékot, ám több Valencia-lehetőséget hozó rangadó tehát döntetlennel zárult, amivel inkább az Atlético lehet elégedettebb.

ÖSSZEFOGLALÓ:

SPANYOL LA LIGA
1. FORDULÓ
Valencia–Atlético Madrid 1–1
(Rodrigo 56., ill. Á. Correa 26.)
Athletic Bilbao–Leganés 2–1
(Nolaskoain 26., Muniain 93., ill. Jonathan Silva 33.)
Vasárnap
Eibar–Huesca 1–2 (Escalante 69., ill. Gallar 5., 40.)
Rayo Vallecano–Sevilla 1–4 (Embarba 85. – 11-esből, ill. F. Vázquez 15., André Silva 31., 45+1. 79.)
Real Madrid–Getafe 2–0 (Carvajal, 20., Bale 51.)