Kettős győzelemmel jutott túl az Atlético Madridon a Barcelona

2009.01.15. 00:24
A Barcelona az idegenben aratott 3–1-es győzelmét követően hazai pályán 2–1-re verte meg az Atlético Madridot, ezzel kettős győzelemmel jutott a spanyol Király-kupa negyeddöntőjébe.
Gudjohnsen lőtte a Barca győztes gólját
Fotó: Reuters

Az első mérkőzést a parádézó Lionel Messi mesterhármasával 3–1-re az idegenben játszó Barcelona nyerte, így a visszavágón az Atléticónak kisebb csodát kellett volna véghez vinnie a továbbjutáshoz.

Nem is kezdett rosszul a vendég gárda, a 23. percben Florent Sinama-Pongolle góljával ugyanis megszerezte a vezetést. A francia csatár Simao Sabrosa jobb oldali szabadrúgása után fejelt a hálóba, José Manuel Pinto nem a legjobban mozdult ki a kapujából.

Gyorsan lehűtötte azonban a madridi kedélyeket a Barca, Sylvinho bal oldalról érkező beadására Bojan Krkic érkezett a legjobb ütemben, és a vendég védők közül kibújva szépen fejelt Grégory Coupet hálójába.

A szünetben így 1–1-et mutatott az eredményjelző. A második félidőben sokáig nem esett újabb gól, talán ezért is küldte a pályára Messit Pep Guardiola a 73. percben. A katalánok pedig három perc múlva már vezettek is, igaz ebben a kis argentinnak nem sok szerepe volt. Andrés Iniestának annál több, a Barcelona nyolcasa a bal oldalról vezette be a labdát, majd az alapvonalról okosan gurított vissza Sergio Busquetsnek, az ő lövését azonban még blokkolták az Atlético-védők, ám a labda pont Eidur Gudjohnsen elé pattant, aki 10 méterről nem kegyelmezett.

Ezzel el is dőlt a továbbjutás, már csak az volt a kérdés, hogy a madridi alakulat legalább egy döntetlent ki tud-e harcolni. Sinama-Pongolle a 90. percben tett róla, hogy erre a kérdésre igen legyen a válasz, azonban lesen állt a gólja pillanatában, így végül maradt a 2–1, azaz a Barcelona kettős győzelemmel búcsúzatta fővárosi ellenfelét.

A többi szerdai mérkőzésről itt olvashatnak.

SINAMA-PONGOLLE GÓLJA

KRKIC GÓLJA

GUDJOHNSEN GÓLJA

SPANYOL KIRÁLY-KUPA

NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓK
Barcelona–Atlético Madrid 2–1 (Krkic 29., Gudjohnsen 76., ill. Sinama-Pongolle 24.)
tj.: a Barcelona 5–2-vel
Valencia–Racing Santander 3–1 – hosszabbítás után (Vicente 18., 102. – az elsőt 11- esből,