Spanyol Kupa: a Valencia és az Atlético is nehezen jutott tovább

2008.01.03. 00:45
Nem született igazi meglepetés a Spanyol Király-kupa negyedik fordulójának tíz késő esti esti mérkőzésén. A Valencia Joaquin duplájával biztosította helyét a nyolcaddöntőkben, az egy órán át hősiesen védekező és továbbjutásra álló Real Union ellen. Az Espanyolt Raúl Tamudo lőtte 16 közé a hosszabbítás 104. percében La Corunában.
A Mallorca négy nullára ütötte ki ugyancsak első osztályú vetélytársát, az Osasuna Pamplonát. A Betis is jó napot fogott ki, fölényes sikert arattak az andalúzok az Elche ellen.Ősi riválisuknak, a Sevillának már nem ment ilyen jól, a csapat csak az utolsó percekbeli rohamoknak köszönhetően vívta ki a győzelmet és a továbbjutást gólzáporos mérkőzésen Chavantón és Kanoute találatának köszönhetően.Az Atlético is csak szenvedett a Granada ellen, de az első meccsen elért idegenbeli siker a legjobb tizenhat közé repítette Javier Aguirre együttesét.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA (COPA DEL REY)

NEGYEDIK FORDULÓ, VISSZAVÁGÓK
Atlético Madrid – Granada 74 (másodosztályú) 1-1 (Mista 76., ill. Aranda 90.)
tj.: az Atlético 3-2-vel
Real Betis – Elche (másodosztályú) 3-0 (Xisco 5., Gonzalez 60., Edu 87.)
tj.: a Betis 4-1-gyel
Mallorca – Osasuna 4-0 (Arango 65., Guiza 70., 91., Corbecho 79.)
tj.: a Mallorca 4-2-vel
Murcia – Valladolid 2-3 (Richi 37., Ingo 75., ill. Ogbeche 11., Camacho 58., Estolyanoff 65.)
tj.: a Valladolid 4-3-mal
Racing Santader – Malaga (másodosztályú) 2-0 (Bolado 13., Carpintero 25. – öngól)
tj.: a Santander 2-0-val
Recreativo Huelva – Xerez (másodosztályú) 1-1 (Martins 35., ill. Antonito 34.)
tj.: a Recreativo 2-1-gyel
Sevilla – Denia (harmadosztályú) 4-3 (L. Fabiano 15., Fazio 26., Chevantón 89., Kanoute 90. – 11-esből, ill. Jaime 52., Gregory 74., Migue 82. – 11-esből)
tj.: a Sevilla 5-4-gyel
Deportivo La Coruna – Espanyol 1-2 (h.u.) (Sergio 60., ill. Luis Garcia 14., Raúl Tamudo 104.)
tj.: az Espanyol 5-4-gyel
Athéltic Bilbao – Hercules Alicante (másodosztályú) 2-0 (David Lopez 72., Aduritz 91.)
tj.: az Athletic 4-2-vel
Valencia – Real Union (harmadosztályú) 3-0 (Zsigics 66., Joaquin 77., 90.)
tj.: a Valencia 3-1-gyel
KORÁBBAN
Real Madrid-Alicante CF (harmadosztályú) 2-1 (Robben 30., Guti 93. ill. Borja 64.)
tj.: a Real 3-2-vel
Villarreal-Las Palmas (másodosztályú) 2-1 (Rossi 69., Franco 90., ill. Francis 11.)
tj.: a Villarreal 6-3-mal
FC Barcelona – CD Alcoyano (harmadosztályú) 2-2 (Ezquerro 2., 10., ill. Perona 69. – 11-esből, Arnau 90.)
tj.: a Barcelona 5-2-vel
Getafe – Burgos 4-1 (harmadosztályú) (Uche 39., 52., De la Red 48., Gavilan 83., ill. Garrido 54.–11-esből)
tj.: a Getafe 5-1-gyel