Bernd Schuster felemás érzései a kiszenvedett továbbjutás okán

2008.01.03. 11:51
Bernd Schuster vezetőedző felemás érzésekkel tekintett vissza a Real Madrid szerda esti Spanyol Kupa-mérkőzésére, hiszen csapata csak a 93. percben szerzett Guti-góllal harcolta ki a továbbjutást érő 2-1-es győzelmet at Alicante ellen. A német tréner szerint baj volt a helyzetkihasználással, ugyanakkor több játékos is jó teljesítményt nyújtott.
Guti szerda esti gólöröme...
Reuters
Reuters

„Feleslegesen küszködtünk, hiszen számos tiszta helyzetet dolgoztunk ki ezen a találkozón” – kezdte értékelését Schuster.

A két együttes első, alicantei összecsapása 1-1-es döntetlennel zárult, így egyértelműen a Real várta kedvezőbb helyzetből a visszavágót. Arjen Robben 30. percben szerzett góljára Borja (64.) válaszolt, amjd Guti a 93. percben döntötte el a párharcot.

„Sajnos pazarlóan bántunk a lehetőségeinkkel, nem keleltt volna várnunk az utolsó percig a győztes gólra. Az nem is képezheti vita tárgyát, hogy mi játszottunk jobban. Végig biztos voltam a győzelmünkben és a továbbjutásunkban. Persze könnyebb is lehetett volna a dolgunk, a kapusuk azonban nagyszerű napot fogott ki” – magyarázta a nyáron kinevezett madridi vezetőedző.

Bernd Schuster azonban azt sem titkolta, több futballistával is elégedett volt, így a közeljövőben nehezebb feladatot jelent majd a kezdőcsapat kialakítása.

„Munkánk egyik legjobb része, amikor a játékosok bonyolultabbá teszik a dolgunkat. Örülök annak, hogy csapatom jól tette a dolgát, többen is kahsználták a lehetőséget és esélyt adtak maguknak arra, hogy vasárnapra is helyet szerezzenek maguknak” – szögezte le a szakember.

A Primera Divisónt hét pontos előnnyel vezető bajnokcsapat a hétvégén hazai pályán fogadja a Real Zaragozát, jó eséllyel pályázik arra, hogy megőrizze a különbséget a szombaton a Mallorcánál vendégeskedő FC Barcelonával szemben.

Valószínű, hogy az Alicante ellen kiválóan futballozó Guti vasárnap is fontos szerephez jut, legalábbis erre utal Bernd Schuster elemzése.

„Örülök annak, hogy gólt szerzett, ráadásul rendkívül nehéz helyzetből, ennél jóval tisztább lehetőségeink is voltak. Guti nagyszerűen játszott, szerepet játszott valamennyi lehetőségünk kialakításában”.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA (COPA DEL REY)

NEGYEDIK FORDULÓ, VISSZAVÁGÓK
Atlético Madrid – Granada 74 (másodosztályú) 1-1 (Mista 76., ill. Aranda 90.)
tj.: az Atlético 3-2-vel
Real Betis – Elche (másodosztályú) 3-0 (Xisco 5., Gonzalez 60., Edu 87.)
tj.: a Betis 4-1-gyel
Mallorca – Osasuna 4-0 (Arango 65., Guiza 70., 91., Corbecho 79.)
tj.: a Mallorca 4-2-vel
Murcia – Valladolid 2-3 (Richi 37., Ingo 75., ill. Ogbeche 11., Camacho 58., Estolyanoff 65.)
tj.: a Valladolid 4-3-mal
Racing Santader – Malaga (másodosztályú) 2-0 (Bolado 13., Carpintero 25. – öngól)
tj.: a Santander 2-0-val
Recreativo Huelva – Xerez (másodosztályú) 1-1 (Martins 35., ill. Antonito 34.)
tj.: a Recreativo 2-1-gyel
Sevilla – Denia (harmadosztályú) 4-3 (L. Fabiano 15., Fazio 26., Chevantón 89., Kanoute 90. – 11-esből, ill. Jaime 52., Gregory 74., Migue 82. – 11-esből)
tj.: a Sevilla 5-4-gyel
Deportivo La Coruna – Espanyol 1-2 (h.u.) (Sergio 60., ill. Luis Garcia 14., Raúl Tamudo 104.)
tj.: az Espanyol 5-4-gyel
Athéltic Bilbao – Hercules Alicante (másodosztályú) 2-0 (David Lopez 72., Aduritz 91.)
tj.: az Athletic 4-2-vel
Valencia – Real Union (harmadosztályú) 3-0 (Zsigics 66., Joaquin 77., 90.)
tj.: a Valencia 3-1-gyel
Real Madrid-Alicante CF (harmadosztályú) 2-1 (Robben 30., Guti 93. ill. Borja 64.)
tj.: a Real 3-2-vel
Villarreal-Las Palmas (másodosztályú) 2-1 (Rossi 69., Franco 90., ill. Francis 11.)
tj.: a Villarreal 6-3-mal
FC Barcelona – CD Alcoyano (harmadosztályú) 2-2 (Ezquerro 2., 10., ill. Perona 69. – 11-esből, Arnau 90.)
tj.: a Barcelona 5-2-vel
Getafe – Burgos 4-1 (harmadosztályú) (Uche 39., 52., De la Red 48., Gavilan 83., ill. Garrido 54.–11-esből)
tj.: a Getafe 5-1-gyel