Női röpi Extraliga: békéscsabai előny a bronzcsatában

2024.04.09. 20:17
A Békéscsabáé az első győzelem (Fotó: Facebook/BRSE)
A Békéscsaba került előnybe a női röplabda Extraliga bronzcsatájában, miután a párharc első, keddi mérkőzésén 3:1-re legyőzte a vendég MÁV Előrét.

Az elmúlt két idényben finalista csabaiak jól kezdtek, ám a 2010 óta először négy közé került MÁV Előre egyenlített. A folytatás már simább volt, és a hazaiak besöpörték az első győzelmet.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc nyertese indulhat a CEV Kupában, míg a vesztes a Challenge Kupában szerepelhet.

Az ötödik helyért folyó csatában a Nyíregyháza került előnybe az Újpesttel szemben, a diadal a párharc győztesének ugyancsak Challenge Kupát ér.

A hetedik helyért zajló első meccsen a Szent Benedek 3:0-ra verte a szezonban továbbra is nyeretlen DVTK-t. A párharc vesztese búcsúzik majd az Extraligától.

RÖPLABDA
Női Extraliga
A 3. helyért, 1. mérkőzés
SWIETELSKY-BÉKÉSCSABA–MÁV ELŐRE 3:1 (19, –15, 20, 15)
Békéscsaba, 732 néző. V: Jámbor, Villás.
BÉKÉSCSABA: Paszkova-Kaneva 10, PINTÉR A. 14, STEPANENKO 15, Glemboczki 12, BODNÁR 13, Aydinogullari 6. Csere: Molcsányi, KERTÉSZ (liberók), Strumilo 2, Kotormán. Edző: Tóth Gábor
MÁV ELŐRE: L. Andersson 6, DVORACEK 20, Markovic 10, Orosz B. 8, Király-Tálas 7, MATOS 12. Csere: Kovács E. (liberó), Tóth J., Michalewicz 1, Szabó L. 1. Edző: Lukasz Przybylak
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 6:1, 12:6, 17:10, 18:15, 24:15. 2. játszma: 2:8, 12:14, 14:23. 3. játszma: 4:1, 12:5, 14:10, 18:15, 22:20. 4. játszma: 2:3, 13:6, 16:9, 17:13, 22:14
Az egyik fél három győzelméig tartó bronzmérkőzés állása: 1–0 a Békéscsaba javára
Tóth Gábor: – Az, hogy nem sikerült döntőbe jutnunk, az mindenkinek egy fájó pont. Ettől függetlenül összeszedetten, helyenként egészen jól röplabdáztunk. A MÁV Előre nem véletlenül van itt a bronzcsatában, mert jó erőt képviselő rutinos gárda. A szezon során többször nemcsak az állásokba ragadtunk be, hanem a múltba is. Ma este sikerült ezt a béklyót lerázni.
Lukasz Przybylak: – A Békéscsaba rendkívül agresszívan nyitott és nagy nyomás alá helyezett bennünket, amitől eléggé szenvedtünk. Ez volt a kulcs és a legnagyobb különbség, a jövőben figyelnünk kell arra, hogy ezek ne okozzanak akkora gondot.

Az 5. helyért, 1. mérkőzés
Fatum-Nyíregyháza–UTE 3:2 (–17, 24, –15, 20, 9)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állás: 1–0 a Nyíregyháza javára

A 7. helyért, 1. mérkőzés
SZENT BENEDEK RA–DIÓSGYŐRI VTK ONGROPACK 3:0 (24, 21, 22)
Balatonfüred, 150 néző. V: Mezőffy Zs., Barabás.
BALATONFÜRED: D. PÉREZ 17, LASKOWSKA 9, CESTERO 10, WOJCIK 9, Szerényi 3, Berkó 4. Csere: Fáth, Nagy E. (liberók), Krakoczki. Edző: Tomás Varga
DVTK: ENGRI K. 14, Hollósi 2, JOVANOVICS 6, SKORICS 16, Proszvirina 4, M. Einarsdóttir 3. Csere: Kundrák, Bari (liberók), Egri B., H. Einarsdóttir, Kalmár V., Horváth L. Edző: Németh Szabolcs
 Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:4, 9:7, 14:14, 19:19, 20:22. 2. játszma: 4:2, 4:6, 10:10, 11:14, 17:14, 20:15. 3. játszma: 4:4, 8:8, 14:12, 17:17, 21:21
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Balatonfüred javára
Tomás Varga: – Sajnos, gyengén nyitottunk, ezért nagyon sokat kellett dolgozni a győzelemért. Miskolcon nem lesz egyszerű dolgunk a jövő keddi második mérkőzésen, de ennél már csak jobban lehet teljesíteni.
Németh Szabolcs: – „Sikeresen” odaadtunk három szettet a balatonfüredieknek, magyarán ezzel simán „megnyertük” nekik az első mérkőzést.