Férfi röpi Extraliga: drámai feltámadás Kaposváron, a MÁV Előre elnapolta a bajnokavatást

PAPP BÁLINTPAPP BÁLINT
2024.04.22. 20:01
Kiharcolta a negyedik meccset, de továbbra is hátrányban a MÁV Előre (Fotó: Dömötör Csaba)
Nem tudta kihasználni kétjátszmás előnyét a címvédő Kaposvár a szépítő trónkövetelő ellen.

Azt mondják, a győzelmet nem lehet megunni. Így vannak ezzel az újabb aranyéremtől már csak egy lépésre álló Kaposvár férfi röplabdacsapatának szurkolói is, akik a Székesfehérvár elleni bajnoki döntő harmadik, hazai mérkőzése előtt már több mint másfél órával sorban állva várták, hogy kinyisson az aréna. A csarnok túloldalán ugyanekkor tekert a sportolói bejárat felé a somogyiak válogatott ütője, Bögöly Gábor – csapatkapitányként jó példát mutatva a Föld napján biciklivel érkezett.

Szeretik a siker ízét a kaposváriak, nem vitás, hiszen a 28. élvonalbeli fináléjukban a 20. elsőségükre hajtottak (1991 óta csak ötször nem zártak az első kettőben) és ennek szellemében kezdve biztosan nyerték meg az első játszmát. A második elején az előző idényben újoncként ezüstérmes MÁV Előre vette magához a kezdeményezést, ám Baróti Árpád elementáris nyitásaival és pontjaival a hazaiak 7:9 után egy 7:2-es sorozattal fordítottak és előnyük már végig kitartott. A hajrában a kaposvári feladó, Magyar Bálint lopta el a show-t: előbb testi épségét sem kímélve tarolta le a kispadot, hogy megmentsen egy labdát, majd szenzációs blokkal és egy pimasz „átdobással” szerzett pontot.

„Még egy játszma a mennyország!” – kiabálta a mikrofonba a helyi szpíker a harmadik felvonás előtt, a feljavuló teljesítménnyel kiegyenlítő vendégek azonban másképp gondolták, láthatóan tényleg úgy harcoltak és röplabdáztak, mint akiknek már semmi veszítenivalójuk sincs. A lelkes hazai közönség kedvenceik széteső és szenvedős játékát látva a harmadik és a negyedik szettben néha a poklot járhatta meg…

Az ötödik játékrészre maradt a döntés, amelyet a lélektani fölénybe és eksztázisba kerülő székesfehérváriak kezdtek jobban, a fogcsikorgatva küzdő kaposváriak nem tudtak megújulni és fordítani. 13:14-nél egy vitatott vendégpont után a videózás helyben hagyta a döntést, a Fehérvár, így heroikus harccal talpra állva győzött a 148 perces találkozón, ezzel elnapolta a bajnokavatást.

Folytatás pénteken Székesfehérváron, ahol a címvédő Kaposvár újra megpróbálhat a mennybe jutni.

RÖPLABDA
FÉRFI EXTRALIGA
DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
Fino Kaposvár–MÁV Előre Foxconn 2:3 (20, 21, –23, –19, –13)
Kaposvár, 2648 néző. V: Adler L., Halász T.
KAPOSVÁR: Magyar B. 3, HUBICSKA 15, Novoszelov 9, BARÓTI 27, Bögöly G. 13, Lescay 8. Csere: BOZÓKI BENCE (liberó), Zarka M., Iván B., Tóth G.
Edző: Szlobodan Prakljacsics
SZÉKESFEHÉRVÁR: KOCI 22, Tomanóczy B. 11, PESTI M. 18, Boa 11, EKE 11, SZABÓ V. 8. Csere: TAKÁCS M. (liberó).
Edző: Omar Pelillo
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:0, 2:2, 6:2, 14:7, 18:14, 21:18. 2. játszma: 3:3, 5:6, 7:9, 14:11, 15:14, 17:14, 18:17, 20:19, 22:19. 23:21. 3. játszma: 3:4, 4:7, 6:9, 10:11, 13:15, 15:18, 18:23, 23:23. 4. játszma: 2.2, 4:6, 6:8, 8:8, 9:16, 13:18, 16:20. 5. játszma: 1:2, 3:4, 5:8, 6:9, 8:10, 9:12, 11:13, 12:13, 13:14.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Kaposvár javára.

Szlobodan Prakljacsics: – A fehérváriak úgy játszottak, ahogy kellett. Sajnos, mi kettő nullás vezetés után elhittük, hogy a kezünkben van a bajnoki trófea, ezért a korábban minket jellemző agresszivitás és pontosság teljesen eltűnt a játékunkból. Csak futottunk az eredmény után. Nem történt tragédia, még mindig nálunk az előny. Omar Pelillo: – A Kaposvár rendkívül erősen kezdett, ami megtörte a ritmusunkat. Azonban sikerült visszakapaszkodnunk, a fiúk végig koncentráltak, a védekezésünk jól szervezett volt. Óriási győzelmet arattunk, amiért nagyon megdolgoztunk.