Férfi röplabda Extraliga: a Dág KSE kettős győzelemmel lett hetedik

2024.04.21. 20:21
Hetedik helyen végzett a Dág (Fotó: Facebook/Dág KSE Röplabda)
A Dunaújváros nyeretlenül zárta az idényt a férfi röplabda Extraligában, mivel házigazdaként 3:0-ra kikapott vasárnap a Miskolctól az alsóházi rájátszás utolsó fordulójában.

Fenyvesi Dániel 19, Komlósi Márk 14 pontot ütött a borsodiaknál. A DKSE 28 vereséggel, 4:84-es játszmaaránnyal fejezte be az idényt. A Dág KSE lett a hetedik a férfi röplabda Extraligában, mivel házigazdaként 3:1-re legyőzte a Pénzügyőrt a helyosztó vasárnapi, második mérkőzésén. A magyar szövetség honlapja szerint Kun Benedek 19, Krupánszki Olivér 16 ponttal járult hozzá a sikerhez. A fővárosiaknál Solti Péter 17 pontot ütött.

A MAFC 3:0-ra nyert Debrecenben a bronzéremért zajló helyosztó harmadik mérkőzésén. A fővárosiaknál Altunaga Saroza Raico Antonio 27, Luis Enrique Reyes Rodríguez 24, a hazaiaknál Willian César Coelho Rabel 15, Vlagyiszlav Pavljuk 13 pontot ütött.  A párharc eddigi mindhárom meccsén vendégsiker született, a következő találkozóra csütörtökön kerül sor Budapesten.

A Kecskemét kiegyenlítette a Kazincbarcika elleni párharcot az ötödik helyért zajló párharc második mérkőzésén. Szerdán az első találkozót négy játszmában a VRCK nyerte saját közönsége előtt, és ezúttal is bezsebelte az első szettet, ám a Kecskemét fordított, majd barcikai egyenlítést követően a döntő szettet is megnyerte.

NB I EXTRALIGA, FÉRFIAK,
A 9-12. helyért
Dunaújvárosi KSE–MEAFC-Peka Bau 0:3 (-14, -16, -20)
Vidux-Szegedi RSE–TFSE 1:3 (-12, 14, -26, -23)

A 7. helyért, 2. mérkőzés
Dág KSE–Pénzügyőr SE 3:1 (-24, 22, 20, 14)
Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0, a Dág javára.