Férfi röpi KeL: magabiztos győzelemmel kezdett a MÁV Előre

P. B.P. B.
2023.11.14. 19:18
A fehérváriak megérdemelték a győzelmet (Fotó: Dömötör Csaba)
A hazai pályán szereplő bajnoki ezüstérmes, a regionális sorozatban újonc székesfehérvári MÁV Előre együttese 3:1-re legyőzte a szlovák élcsapat Komárno csapatát a férfi röplabda Közép-európai Liga alapszakaszának első tornáján hazai pályán.

A székesfehérváriak az első játszmát magabiztosan nyerték. A másodikban is előnyben voltak, de a szett közepére összeállt a vendégcsapat játéka, így egyenlített. A folytatásban is fej-fej mellett haladtak a csapatok, Dávid Zoltán alakulata azonban a szettek végén jobban védekezett és hatékonyabban fejezte be támadásait, így megnyerte a mérkőzést.

A MÁV Előre szerdán a szintén szlovák Myjavával, majd csütörtökön a horvát MOK Mursa Osijekkel csap össze.

KÖZÉP-EURÓPAI LIGA, FÉRFIAK
MÁV ELŐRE FOXCONN–RIEKER UJS KOMÁRNO (szlovákiai) 3:1
(17, –23, 23, 23)
Székesfehérvár, 150 néző. V: Valentar, Rozej (szlovénok).
MÁV ELŐRE: Eke 2, SZABÓ V. 4, JANKE 18, Tomanóczy B.1, Pesti 16, KOCI 30. Csere: Takács M. (liberó), Ambrus B. 3. Edző: Dávid Zoltán
KOMÁRNO: LAM 11, Macuha 8, Kasperkevic, Ogurcák 11, Kohút 11, MLYNARCÍK 28. Csere: Krajco (liberó), Kudra, Százvai, Forró, Gergely, Hanúsek 1. Edző: Richard Vlkolinský
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:3, 10:5, 13:9, 18:14, 21:16, 23:17. 2. játszma: 3:0, 5:1, 9:6, 10:9, 12:12, 15:16, 19:21, 23:23. 3. játszma: 2:3, 7:6, 11:9, 12:14, 17:16, 20:19, 24:22. 4. játszma: 2:4, 7:7, 9:11, 12:12, 15:17, 19:17, 22:19, 24:22
Dávid Zoltán:
– Megmondtam a fiúknak még a mérkőzés előtt, hogy az ellenfél keretét rendkívül rutinos játékosok alkotják. Van köztük olyan, akivel még együtt játszottam Olaszországban. Tudtuk, ha hibázunk, keményen büntet a rivális. Viszont abban is biztosak voltunk, ha a mérkőzés négy-öt szettre elnyúlik, akkor mi fogunk győzni, mert az állóképességünk sokkal jobb. Fontos számunkra ez a torna, mert ezekkel az összecsapásokkal tud fejlődni a csapatunk.
Richard Vlkolinský: – A hazai együttes nagyon magas minőséget képvisel, és kifejezetten erős a támadójátéka. Kevés volt számunkra ezen a mérkőzésen a pozitívum. Lehettünk volna sokkal jobbak a fogadásnál és sokkal kreatívabbak a feladásoknál.