A Topolya büntetőgóllal győzte le a bajnokság utolsó helyén álló Radnikot

2024.02.18. 16:52
(Fotó: Pocs Attila)
A szerb Szuperliga 21. fordulójában a harmadik helyen álló Topolyai SC Ifet Djakovac tizenegyesével győzte le a tabella végén álló Radnikot.

SZERB SZUPERLIGA
21. FORDULÓ
Topolyai SC–Radnik 1–0 (0–0)
Topolya, TSC Aréna. Vezette: M. Ivkovics
Topolya: V. Ilics – Antonics, Sztojics, Cvetkovics – Petrovics, Djakovac, Miloszavljevics (Csirkovics, 62.), Vulics (Milan Radin, 74.), Pantovics (Sós Bence, 83.) – Milovanovics (Rakonjac, 62.), Jovanovics (Petar Sztanics, 83.). Vezetőedző: Zsarko Lazetics
Radnik: Randjelovics – Jovics, Milicsevics, Abubakar, Gasics – Sovsics (Kadijevics, 82.), Hajdarevics (Martinkevic, 89.) – Tomasevics (Andjelkovics, 82.), Orescsanin, Duronjics (Jovanovics, 63.) – Zajmovics (Bogdanovics, 63.). Vezetőedző: Dusan Djordjevics
Gólszerző: Djakovac (71. – 11-esből)

Arra lehetett számítani, hogy a szurdulicai Radnik elsősorban a védekezéssel törődik majd a Topolyai Sport Club elleni mérkőzésen, arra viszont már nem, hogy a szerb Szuperliga 21. fordulójában a TSC rengeteg helyzetet hagy ki. Ez azonban végül nem bosszulta meg magát, ugyanis a hazaiak végül egy tizenegyesből lőtt góllal begyűjtötték a fontos három pontot, s továbbra is a harmadik helyen állnak a tizenhatcsapatos bajnokságban. Sorozatban alakította ki a TSC a gólhelyzeteket az első félidőben, de a befejezés valamennyi esetben pontatlan volt, amikor pedig sikerült eltalálni a vendégek kapuját, akkor Randjelovics kapus mentette meg csapatát a góltól. Pontosan ez utóbbi történt a félidő hajrájában, amikor egy szöglet után Nemanja Sztojics két méterről fejelhetett, ám a labda nem jutott át a gólvonalon, mivel a vendégek kapusának sikerült időben ráülnie, így az első játékrészben sok hazai helyzetet, de gólt nem láthattak a nézők.

A második félidőben sem változott a játék képe, a hazaiak folyamatosan alakították ki a helyzeteket, de a gólig a 71. percig kellett várni, amikor a vendégek közül Jovics a tizenhatoson belül eltalálta Nemanja Petrovics lábát, a jogosan megítélt tizenegyest pedig Ifet Djakovac váltotta gólra, aki magabiztosan lőtt a jobb alsóba. Nem sok hiányzott, hogy az addig csak statisztaszerepet betöltő Radnik a következő percben egyenlítsen, de Veljko Ilics parádéjának köszönhetően nem jutott el a labda a korábban csereként beállt Bogdanovicsig. A három pont sorsa már a 78. percben eldőlhetett volna, azonban a csereként beállt Alekszandar Csirkovics lövése a kapufán csattant. A hajrában Djakovac előtt is adódott egy kiváló lehetőség, de a középpályás elpuskázta a helyzetet. A TSC huszonegy forduló után 43 ponttal a harmadik, s továbbra is nyolc pont az előnye a negyedik helyen álló Csukaricskivel szemben. A következő fordulóban a TSC Pancsován lép pályára, ahol a táblázat 15. helyén álló csapat lesz az ellenfele. 1–0