Papp Áron góljára nem volt válasza az ETO-nak, amely nem tudta kihasználni a Vasas botlását

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2024.04.22. 19:54
A Szeged három ponttal távozott az ETO otthonából (Fotó: Kisalföld/Csapó Balázs)
A labdarúgó NB II 29. fordulójának záró mérkőzésén a harmadik helyezett ETO FC Győr a közvetlenül mögötte álló Szeged-Csanád Grosics Akadémiát fogadta, és 1–0-s vereséget szenvedett tőle. Győzelmével a vendégegyüttes pontszámban utolérte a győrieket.

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ
ETO FC GYŐR–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 0–1 (0–1)
Győr, ETO Park, 1100 néző. Vezette: Bognár Tamás (Kóbor Péter, Becséri Gergely)
ETO: Ruisz – Kiss M., Szépe, Boldor, Csontos D. – Vingler (Huszár, 77.) – Diarra (Boschilia, 71.), Anton, Bumba, Skvarka (Vera, 71.) – Kröhn (Lukics, 77.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
Szeged: Molnár-Farkas T. – Könczey, Szilágyi Z., Horváth M., Tóth B. (Kővári, 77.) – Papp Á., Haris (Gajdos, 77.), Márkvárt, Zuigeber (Palincsár, 66.) – Bíró B. (Magyar Zs., 77.), Borvető (Klausz M., 90.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Papp Á. (21.)
Kuznyecov Szergej: – Nehéz értékelni egy ilyen fájdalmas vereség után. A játékosok megtettek mindent, ami bennük volt, de ez sem bizonyult elégnek ahhoz, hogy a magunk javára fordítsuk a mérkőzést.
Alekszandar Sztevanovics: – Boldogságot jelent egy ilyen kiemelkedő jelentőségű mérkőzésen győzni. Ezt csapatjátékkal, a Győr számára zavaró labdabirtoklással értük el. Szerencsénk is volt, de úgy érzem, rászolgáltunk a három pontra.

Mivel a Vasas kikapott a forduló szombati nyitó mérkőzésén a listavezető Nyíregyházától, az ETO egy győzelemmel visszaszerezhette volna a második helyet a tabellán, a szegediek egy győzelemmel pedig pontszámban utolérhették volna a győrieket.

A mérkőzés első perceiben a vendégek járatták a labdát a saját térfelükön, aztán az ETO vette át az irányítást. A vezetést mégis a Szeged szerezte meg: Borvető és Papp Áron szép összjátéka után utóbbi lőtt a bal alsóba. A győriek az első félidőben, ha el is jutottak lövésekig, Molnár-Farkas Tamást nem tették próbára egyszer sem. Nem úgy Haris, aki az első félidő ráadásában 30 méterről lőtt, Ruisz viszont védett.

A második félidőben is inkább az ETO birtokolta a labdát, a helyzeteket azonban a szegediek alakították ki. Papp Áron és Borvető összjátéka a 63. percben kapufát eredményezett. A győriek hiába jutottak el többször is a szegedi kapuig, ott többnyire megállt a tudomány: a beadások pontatlanok voltak, a lövések nem különben. Molnár-Farkasnak a legnagyobbat talán Skvarka lövése után kellett védenie. A mérkőzés hajrájában is nyomott az ETO, de a vendégek előtt adódtak a nagyobb helyzetek (Horváth M. fejese kapu fölé szállt, Magyar Zs. szabadrúgását pedig bravúrral védte Ruisz).

Győzelmével a Szeged is 54 pontos, akárcsak az ETO, de a két együttes között maradt a forduló előtti sorrend. Mindkét csapat három ponttal áll a feljutó helyen álló Vasas mögött. 0–1

A forduló többi mérkőzéséről ide kattintva lehet olvasni.