Körkép: Szoboszlai- és Bolla-gól, Gulácsiék visszatértek a kezdőbe – videók

2024.01.29. 17:00
AFPSzoboszlai Dominik a Chelsea ellen gólt szerzett, viszont a következő meccset ki kellett hagynia sérülés miatt (Fotó: AFP)
Szokásos hét eleji körképünkben ezúttal is összegezzük a légiósként szereplő magyar labdarúgók múlt heti játékát.

Az elmúlt hét a magyar légiósok szempontjából jól indult, hiszen Szoboszlai Dominik már szerdán, a Chelsea elleni, 4–1-re megnyert bajnokin megszerezte a harmadik gólját a Premier League-ben, ez volt az első fejes gólja. Más kérdés, hogy utána az Arsenal elleni, vasárnapi, 3–1-re elveszített meccsen sérülés miatt a keretben sem szerepelt.

Szoboszlai mellett a légiósaink közül Bolla Bendegúz lőtt még gólt a múlt héten, de a Servette válogatott védője nemcsak gólt szerzett (egy kipattanót lőtt a kapuba), hanem a gólpasszt is adott (jobbról lágyan ívelt középre) a Lausanne Ouchy ellen 3–1-re megnyert bajnokin és így a meccs legjobbjának is megválasztották. A klubjában általában szélső középpályást, illetve támadót játszó Bolla 16 svájci élvonalbeli bajnokin négy gólnál és két gólpassznál tart ebben az idényben.

BOLLA-GÓLPASSZ 0.35-NÉL, GÓL 1.50-NÉL

Az elmúlt hét fontos híre még, hogy a RB Leipzig–Union Berlin (2–0) német bajnokin három magyar is kezdett. Ez ugye azt jelenti, hogy a 2022 októberében elszenvedett térdsérülése után először játszott a Bundesligában a lipcseiek magyar kapusa, Gulácsi Péter és először kezdett a védelemben a tavaly őszi sérülése után Willi Orbán, a másik oldalon pedig Schäfer András is a kezdőcsapat tagja volt.

Az olasz másodosztályban Nagy Ádám kezdőként mutatkozott be új csapatában, a Speziában, a Catanzaro elleni 1–1-es meccsen és végig is játszotta a találkozót. Az új edzőnél továbbra is élvezi a bizalmat a ciprusi Omoniában Lang Ádám, aki csapata mindkét meccsét végigjátszotta a múlt héten és második b ajnoki meccsén is kezdett a Hajduk Splitben Kleinheisler László. Viszont Németországban Szalai Attila az első freiburgi meccsén látott hibája után a Stuttgart elleni  3–1-es vereség alkalmával nem kapott lehetőséget, míg csapattársa, Sallai Roland végig a pályán volt. A német másodosztályban először kezdett a Hamburgban ebben az idényben a Hertha elleni győztes meccsen Németh András, aki kezdőként 75 percet játszott, csakúgy mint a másik oldalon ifjabb Dárdai Pál (Dárdai Mártont és Dárdai Bencét nem nevezte a meccsre Dárdai Pál vezetőedző). Ki kell még emelni Koszta Márkot, aki Izraelben csereként beállva gólpasszt adott a Hapoel Hadera ellen 2–1-re nyerő Maccabi Bnei Rainában.

Profi élvonalbeli vagy másodosztályú bajnokságban szereplő magyar légiósok, felnőtt-, illetve U-válogatott játékosok heti tétmérkőzései.

Asdod–Maccabi Bnei Raina 1–0
Bnei Raina: Koszta Márk kezdett, a szünetben lecserélték.

JANUÁR 31., SZERDA

ANGLIA
Premier League
Liverpool–Chelsea 4–1
Liverpool: Szoboszlai Dominik kezdett, ő fejelte a harmadik gólt, a 69. percben lecserélték.

AZERBAJDZSÁN
Azeri Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés
Sumqayit–Neftci Baki 2–3
Neftci: Tamás Márk végigjátszotta a mérkőzést.

CIPRUS
Cyta Championship
AEK Larnaca–Omonia 2–1
AEK Larnaca: Gyurcsó Ádám a 67. percben állt be csereként.
Omonia: Lang Ádám végigjátszotta a mérkőzést.

NÉMETORSZÁG
Kupa, negyeddöntő
Hertha–Kaiserslautern 1–3
Hertha: Dárdai Márton kezdett, a szünetben lecserélte édesapja; ifj. Dárdai Pál kispados volt, Dárdai Bence sérülésből gyógyul.

SVÁJC
Super League
St. Gallen–Servette 0–2
Servette: Bolla Bendegúz kezdett, az 56. percben lecserélték.
Zürich–Lausanne 2–2
Lausanne: Szalai Gábor kispados volt.

FEBRUÁR 1., CSÜTÖRTÖK

ANGLIA
West Ham United–Bournemouth 1–1
Bournemouth: Kerkez Milos a 78. percben állt be csereként.

FEBRUÁR 2., PÉNTEK

HOLLANDIA
Eerste Divisie (II. osztály)
Den Bosch–Helmond 0–0
Den Bosch: Hegyi Krisztián végigvédte a mérkőzést.

FEBRUÁR 3., SZOMBAT

BELGIUM
Challenger Pro League (II. osztály)
Lommel–Dender 2–2
Lommel: Vancsa Zalán végijátszotta a mérkőzést.

GÖRÖGORSZÁG
Szuperliga
Volosz–Panetolikosz 1–1
Volosz: Kovács Dániel végigvédte a mérkőzést.

HORVÁTORSZÁG
1. HNL
NK Osijek–Hajduk Split 1–1
Hajduk Split: Kleinheisler László kezdőként 77 percet játszott.

NÉMETORSZÁG
Bundesliga
Freiburg–VfB Stuttgart 1–3
Freiburg: Sallai Roland végig a pályán volt, Szalai Attila a meccskeret tagja volt, de nem lépett pályára.
2. Bundesliga
Hertha BSC–Hamburger SV 1–2
Hertha:  ifj. Dárdai Pál kezdőként 76. percet játszott, Dárdai Bence és Dárdai Márton nem volt a meccskeretben.
Hamburg: Németh András kezdőként 76. percet játszott.

OLASZORSZÁG
Serie B
Parma–Venezia 2–1
Parma: Balogh Botond a meccskeret tagja volt, de nem lépett pályára.
Spezia–Catanzaro 1–1
Spezia: Nagy Ádám végigjátszotta a mérkőzést.

SPANYOLORSZÁG
La Liga
Girona–Real Sociedad 0–0
Girona: Yaakobishvili Antal a meccskeret tagja volt, de nem lépett pályára.

SVÁJC
Lausanne–Young Boys 0–1
Lausanne: Szalai Gábor a meccskeret tagja volt, de nem lépett pályára.

TÖRÖKORSZÁG
Süper Lig
Rizespor–Konyaspor 0–0
Rizespor: Mocsi Attila végigjátszotta a mérkőzést.

Middlesbrough–Sunderland 1–1
Sunderland: Callum Styles új igazolásként még nem volt ott a keretben.

Premyer Liqasi
Sumqayit–Neftci Baki 2–1
Neftci: Tamás Márk végigjátszotta a mérkőzést.

CIPRUS
Apollon–Omonia 1–2
Omonia: Lang Ádám végigjátszotta a mérkőzést.

FRANCIAORSZÁG
Ligue 1
Monaco–Le Havre 1–1
Le Havre: Loic Nego a 70. percben lépett pályára csereként.

GÖRÖGORSZÁG
Szuperliga
Jannina–PASZ Lamia 1–4
Lamia: Nagy Gergely nem volt ott a keretben
Levadiakosz–Iraklisz 1908 2–0
Levadiakosz: Gróf Dávid kapott gól nélkül játszotta végig a meccset.

IZRAEL
Ligat ha’Al
Maccabi Bnei Raina–Hapoel Hadera 2–1
Bnei Raina: Koszta Márk csereként állt be a 67. percben, egy perccel később gólpasszt adott.

NÉMETORSZÁG
Bundesliga
RB Leipzig–Union Berlin 2–0
RB Leipzig: Gulácsi Péter és Willi Orbán is kezdett, előbbi végigjátszotta a mérkőzést, utóbbit a 70. percben lecserélték
Union Berlin: Schäfer András kezdőként az 58. percig volt pályán

ROMÁNIA
Superliga
Sepsi OSK–Universitatea Craiova 1–3
Sepsi OSK: Kecskés Ákos és Varga Roland nem lépett pályára, Varga Kevin a 62. percben állt be csereként

SVÁJC
Servette–Lausanne Ouchy 3–1
Servette: Bolla Bendegúz végigjátszotta a mérkőzést, a 11. percben gólpasszt adott, az 59. percben betalált