NB II: 6200 néző előtt jutott fel a Csaba, dráma Ajkán

2015.05.31. 20:05
A labdarúgó NB II 30., utolsó fordulójában a Békéscsaba 3–0-ra legyőzte a Ceglédet, ezzel a Vasas mellett feljutott az első osztályba. Óriási dráma volt Ajkán, ahol a Csákvár a 89. percben szerezte meg a harmadik gólját, de a 91. percben az Ajka egyenlített, így lett 3–3, de a 95. percben a Csákvár megszerezte a győztes gólt, és ezzel bent maradt a másodosztályban! A Gyirmót már két góllal vezetett a Siófok ellen – igaz a csabaiak sikere miatt a győzelem sem jelentett volna feljutást számukra –, de 2–2 lett a vége, a Balaton-partiak így mégis kiestek az NB II-ből. Szolnoki győzelmével bent maradt a Soroksár, míg a Balmazújvárosnak a döntetlen is elég volt a Sopron ellen. A bajnok Vasas 2–1-re legyőzte a Mezőkövesdet, míg a Kaposvár vereséggel búcsúzott a másodosztálytól.

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

Vasárnap

Szigetszentmiklósi TK–Szeged 2011 1–2 (Szepessy R. 49 – 11-esből, ill. Szabó P. 6., Hegedűs M. 56.)
Vasas–Mezőkövesd 2–1 (Czvitkovics 61., 83., ill. Medgyes, 51.)
Balmazújváros–Soproni VSE 1–1 (Batarelo 80., ill. Horváth P. 46.)
Ajka–Csákvár 3–4 (Sowunmi 33., Németh L. 45., Pál D. 91., ill. Gajdos 15., Domján 57. – 11-esből, Szalai T. 89., Horváth R. 95.)
Kaposvár–ZTE FC 2–3
(Rajczi 77., Házi 85., ill. Bailo 11., Babati 57., Daru 64.)
Békéscsaba Előre–Ceglédi VSE 3–0
(Birtalan B. 28., 63., Berki 86.)
Szolnoki MÁV FC–Soroksár 2–3
(Vári 11., 31., ill. Gohér 30., Lovrencsics B. 87., 92. – utóbbit 11-esből)
Gyirmót FC Győr–Siófok 2–2
(Madarász 5., Graszl 37., ill. Futó 64., Nagy J. 68. – 11-esből) LABDARÚGÓ NB II