Hét gólig meg sem állt az ideiglenes élre ugró Szpari Csákváron

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2023.11.26. 12:50
A fehér mezes csákvári együttes négy perc alatt kétgólos hátrányba került, s ez meghatározta a folytatást (Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó NB II 16. fordulójában a szezon legjobb játékát produkáló Nyíregyháza a másodosztályú története egyik leggyengébb játékát nyújtó Csákvár ellen 7–1-es győzelmet aratott.

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ
AQVITAL FC CSÁKVÁR–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 1–7 (03)
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont,200néző. Vezette: Rúsz Tamás (Punyi Gyula, Márkus Péter)
CSÁKVÁR: Pécsi – Nathaniel, Papucsek (Babós, 53.), Karacs, László N. (Gregor, 53.) – Szakály D. (Juhász L., 75.), Mészáros D., Major M. (Gazdag V., 65.) – Tamás N., Nagy Zoárd (Simon András., szünetben), Baracskai. Vezetőedző: Tóth Balázs
NYÍREGYHÁZA: Dala – Tamás O., Alaxai, Gengeliczki – Farkas B. (Németh B., 80.), Sigér Á., Kesztyűs B., Kovácsréti (Pataki, 75.) – Géresi (Gresó, 75.), Ramos (Novák Cs., 65.), Nagy Dominik (Herjeczki, 65.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző: Ramos (0–1) a 4., Géresi (0–2) az 5., Géresi (0–3) a 20., Nagy Dominik (0–4) a 49., Kesztyűs (0–5) az 54. , Simon András (1–5) a 68., Novák Cs. (1–6) a 69., Géresi (1–7) a 72. percben
Tóth Balázs:– Nagyon jó csapat a Nyíregyháza, mely ráadásul ezúttal top formában futballozott, míg mi alulmúltuk önmagunkat. Ez a mérkőzés nagyon tanulságos mind a csapatom, mind a szakmai stáb számára.
Tímár Krisztián: – Büszke vagyok a srácokra. Egész héten jól dolgoztak, öröm volt nézni a játékukat. Nagy különbség volt a két együttes között, mi minden pillanatát élveztük a mérkőzésnek.

A 16. forduló vasárnapi rangadóján a magabiztos, hatpontos előnnyel a feljutást jelentő második helyen tanyázó Nyíregyháza a hatodik Csákvár otthonába látogatott. Mindkét oldalon több meghatározó játékost is nélkülözniük kellett a vezetőedzőknek. A hazaiaknál eltiltás miatt nem számíthatott Murka Benedek és Farkas Aurél játékára Tóth Balázs, míg a vendégeknél a piros lapos Baki Ákos mellett a legutóbbi fordulóban megsérült Nagy Barnabás, Rjasko Mihály és Toma György sem lehetett ott a szabolcsi keretben.

Egy nap híján éppen egy esztendeje, a Balmazújvárosban rendezett bajnokin a Csákvár meglepte a Nyíregyházát, s négy perc alatt kétgólos előnyre tett szert. Nos a jelek szerint a kölcsön visszajár. Ezúttal az Aqvital FC játékosai maradtak az öltözőben, s a vendégek villámgyorsan kétszer is bevették Pécsi Ármin kapuját. Nagyon élt a Géresi Krisztián, Myke Ramos, Nagy Dominik hármas, a hazai védők képtelenek voltak megállítani őket. A játékrész közepén aztán végleg elvarrta a szálakat a Szpari, attól kezdve csak a gólkülönbség nagysága volt kérdéses. A szünet után sem vett vissza a tempóból a szabolcsi alakulat, minden támadása magában hordozta a gólveszélyt. Óriási sebességbeli különbség vol a két együttes között. A Csákvárnak egy gólon kívül semmi sem sikerült a feljutásra pályázó Nyíregyházának pedig minden bejött, a vendégcsapat igazi örömfocit bemutatva ilyen különbséggel is megérdemelten nyert.

18. Mosonmagyaróvár16141112–36–247

A játékvezető hosszabbítás nélkül lefújta a mérkőzést.

88. perc: Tamás Nándor kapott sárga lapot.

84. perc: Simon 10 méteres lövése éppen állon találta Alaxait… A fiatal védő rövid ápolás után folytatni tudta a játékot.

83. perc: Tamás egyedül lépett ki középen, de Dala bravúrral hárította 13 méteres lövését.

80. perc. Utolsó csere: Farkas helyére Németh érkezett.

75. perc: Cserék mindkét oldalon: Szakály-Juhász, Kovácsréti-Pataki, Géresi-Gresó.

72. perc: Jobb oldali begurítás után Géresi három lépésről a hálóba pörgette a labdát, 1–7.

69. perc: A középkezdés után azonnal gólt lőtt a Nyíregyháza: Herjeczki jobb oldali beadása Novák Csanád testéről pattant a hálóba, 1–6.

68. perc: Jobbról felívelt szabadrúgás után a hosszúról visszafejelt labdát Simon a bal kapufától a léc alá bólintotta, 1–5.

65. perc: Cserek: a hazaiaknál Major helyére Gazdag érkezett, a vendégeknél Ramos helyére Novák, Nagy Dominik helyére Herjeczki állt be.

64. perc: Baracskai bal oldali beadására jól érkezett középen Tamás, de nagy helyzetben, öt méterről nem találta el a kaput.

54. perc: Nagy Dominik gurította vissza lövésre a labdát Kesztyűs Barna elé, aki 18 méterről élete gólját szerezve lepókhálózta a jobb felső sarkot, 0–5.

53. perc: Kettős hazai csere: Papucsek helyére Babós, László helyére Gregor érkezett.

52. perc: László jobb oldali szögletét Simon a rövid saroknál megcsúsztatta, Dala bravúrral a léc fölé ütötte a labdát.

49. perc: Géresi átadásával Kovácsréti futott le a bal oldali alapvonalig, mesterien emelt a hosszú sarok irányába, Nagy Dominik pedig 5 méterről könnyedén fejét a hálóba, 0–4.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, a hazaiaknál a megsérült Nagy Zoárd helyére Simon érkezett.

Vége az első félidőnek.

Kettő perc a hosszabbítás.

Alaxai tudja folytatni, de Nagyottovábbra is ápolni kell az oldalvonal mellett.

43. perc: Nagy Zoárd és Alaxai Áron fejeltek össze, mindkét játékost ápolni kell.

37. perc: Nagy Dominik sarkalta Kovácsréti elé a labdát, aki éles szögből lőtt, Pécsi szögletre mentett.

36. perc: Nagy Zoárd esett el a tizenhatoson belül Alaxai szorításában, de a játékvezető tovább engedte a játékot.

34. perc: Tamás harcosságának köszönhetően Major a jobb oldali alapvonalról gurított középre, a berobbanó Nagy Zoárd előtt azonban elsuhant a labda.

28. perc: A hazai szakvezető, Tóth Balázs kapott sárga lapot reklamálásért.

20. perc: Karacs veszített labdát a saját térfél közepén, Ramos azonnal Géresi elé játszott, aki 15 méterről, középről higgadtan lőtt a jobb sarokba, 0–3.

19. perc: Mészáros Dávid kapott sárga lapot, miután buktatta Nagy Dominiket.

11. perc: Dala mentette meg csapatát a góltól: Tamás jobb oldali beadását követően Nagy elhúzta a fejét a labda elől, mögötte érkezett Szakály, aki 8 méterről a bal sarokra fejelt, de a szabolcsiak fiatal kapusa parádés vetődéssel kitenyerelte a labdát.

5. perc: A középkezdés után Mészáros röviden passzolta hátra a labdát, Ramos megszerezte, keresztbe emelt Géresinek, akinek nem okozott gondot 10 méterről a jobb sarokba helyezni, 0–2.

4. perc: Az öltözőben maradt a hazai együttes, Ramos középről, 10 méterről úgy lőtt a hálóba, hogy a labda egy védőn még irányt is változtatott, 0–1.

2. perc: Mészáros Dávid rosszul vette át a labdát a saját térfele közepén, Nagy Dominik megszerezte, remekül ugratta ki Ramost, aki azonban lövés helyet passzolni akar, s oda lett a helyzet.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a hazaiak tiszta fehérben, a vendégek feketében léptek pályára.

Kellemetlenül csípős hideg, szeles idő fogadta a csapatokat Csákváron. Délelőtt ráadásul beköszöntött a tél is a Fejér vármegyei kisvárosba, a lelátó előtti területen megmaradt a hó, így az oldalvonalat lapáttal, seprűvel kellett láthatóvá tenni a kezdés előtt.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az eddig 50 százalékos teljesítményt– 6 győzelem, 3 döntetlen, 6 vereség – nyújtó, a legutóbbi két fordulóban négy pontot gyűjtő Aqvital FC Csákvár a továbbra is feljutásra álló, és az előző három bajnokiját megnyerő Nyíregyháza Spartacus FC,