NB II: kővel dobták meg az asszisztenst – vagy mégsem?

2016.04.05. 14:39
A Nemzeti Sport korábban már beszámolt róla, hogy különös közjáték szakította félbe a labdarúgó NB II-ben szombaton lejátszott FC Ajka–Kisvárda (0–1) összecsapást. A vendégek kapusa, Ribánszky László 19. percben történt kiállítása után a felháborodott kisvárdai szurkolók közül az ajkaiak állítása szerint valaki követ dobott be a pályára, s eltalálta az asszisztenst. A játékvezető, Botló Béla ezek után úgy döntött, megszakítja a mérkőzést, így huszonkét percig állt a játék. A kisvárdaiak azonban merőben másként látják a történteket.

A Nemzeti Sport Online az ajkai klubtól úgy értesült, hogy a feldühödött kisvárdai szurkolók közül Ribánszky László 19. percben történt kiállítása után valaki kővel eltalálta a játékvezető-asszisztenst, ezért a hangosbemondó felkérte a drukkereket, hogy hagyják el a szektort, ők azonban ezt nem tették meg.

Emiatt a játékvezető félbeszakította a mérkőzést, majd a várakozás után az öltözőfolyosón a játékvezető, a játékvezető-ellenőr és a biztonsági szolgálat vezetője közösen úgy döntöttek, hogy erősebb rendezői jelenlét mellett folytathatják a találkozót, amely további rendbontás nélkül ért véget. Az ajkaiak szerint az eset bekerült a jelentésbe is, így ennek nyoma van, tehát a keddi fegyelmi tárgyaláson is téma lesz.

Révész Attila, a Kisvárda kispadon ülő szakmai igazgatója azonban azt állítja, nem dobták meg kővel az asszisztenst, ez már csak azért is lehetetlen lett volna, mert a vendégdrukkerek szektora a játékvezető-asszisztenstől legalább nyolc-tíz méterre van és a szektort magas kerítés választja el a pályától.

„Butaságnak tartom ezt az egészet, főleg azért, mert az asszisztens csak az öltözőfolyosón történő várakozás során mondta azt, hogy megdobták, erre megkérdeztem tőle, hogy mivel, talán homokkal? – ecsetelte a Nemzeti Sport Online-nak Révész Attila. – Azt mondta, hogy kővel, de ezt a történetet véleményem szerint ott találta ki, ezért azt kértem, hogy ha tényleg így gondolják, akkor fújják le a meccset és hívjanak ki rendőrt. Ezt persze nem tették meg, sőt, ők vontak kérdőre, hogy miért védem a szurkolóinkat. Számomra nyilvánvaló tehát, hogy hazudott. Végül az asszisztens a fenyegető hangulat miatt nagyobb biztosítást kért, mert az tényleg valós, hogy a rossz ítélet miatt a szurkolók szidták őt, de mindez csak verbálisan történt.”

Az esettel kapcsolatban közleményt adott ki a Várkerti Vitézek nevű kisvárdai szurkolói csoport is, amelyet változtatás nélkül közlünk:

Mi, a Várkerti Vitézek, a 2016. április 2-án lejátszott Ajka–Kisvárda mérkőzéssel kapcsolatban a következőket közöljük. Nem értünk egyet – egyes lapok azon kommentárjával –, hogy a mérkőzés 19. percében a vendégszurkolók partjelző dobálása, vagy más negatív viselkedése miatt került sor a mérkőzés megszakítására. Az kétségtelen, hogy nemtetszésünket nyilvánítottuk ki, amikor az ajkai csatár nyújtott lábbal belecsúszott a kapusunkba (aki meg is sérült) és ennek ellenére őt állították ki. De ezt megengedett módon normális keretek között tettük. Meglátásunk szerint a játékvezetői hármas látva a mi és a játékosok (ajkaiak is) reakcióját és a kisvárdai szakvezetés kritikáját, megijedt az esetleges következményektől, nem tudta kezelni a helyzetet és ezért szakmai tanácskozásra vonult be. Egyébként is a pálya és a vendégszurkolók távolsága, valamint a magas kerítés lehetetlenné tette volna – és fel sem merült bennünk –, hogy tettleg inzultáljuk az asszisztenst. Ismerve szurkolói múltunkat és mentalitásunkat, senki sem gondolhatja, hogy ilyen cselekedetre ragadtattuk volna magunkat. Évek óta 500 kilométereket utazunk kedvenc csapatunkért és ilyen igaztalan vád még sosem ért minket. A jövőben is minden megengedett eszközzel fogjuk buzdítani csapatunkat."

A történet a mai napon folytatódik az MLSZ fegyelmi bizottságában, a testület ma hoz döntést az ügyben.