Urbán Flórián együttese nyerte a forduló rangadóját Pápán

2008.08.09. 22:00
Szombat délután megkezdődtek a magyar labdarúgó bajnokság másodosztályának küzdelmei is. A Keleti csoportban négy, míg a Nyugati csoportban hat mérkőzést rendeztek. A forduló rangadóját a Pápa nyerte, miután 1–0-s hátrányból fordítva tudott nyerni a Felcsút ellen. Két újonc, a Debrecen második csapata és a Baja is győzelemmel mutatkozott be az NB II-ben.
Urbán Flórián győzelemre vezette csapatát az NB II-es nyitányon
Fotó: Czagány Balázs (NS-archív)

A szombat délután megkezdődő labdarúgó NB II első fordulója előtt a legtöbben alighanem a felcsútiak pápai vendégjátékára voltak kíváncsiak. Mindkét csapat a végső győzelemre is esélyes lehet, Pápán egyértelműen a feljutás a cél.

Nos, Urbán Flórián fiai sokáig nem bírtak a vendégekkel, az első gól csak a 73. percben született, és ezt sem a Pápa jegyezte, Varga István találatával idegenben szerzett vezetést a Felcsút.

Ezt követően kezdtek el futballozni a hazaiak, elsősorban Alex, aki hét percen belül kétszer is bevette Farkas Balázs kapuját, ezzel 2–1-re alakítva a végeredményt.

A Nyugati csoport másik rangadóján a PMFC szintén egygólos hátrányból fordította meg a találkozót, és nyert 2–1-re Szalai és Lovrencsics góljaival. A különbség, hogy ők ezt idegenben, az Integrál-DAC otthonában tették.

Két újonc csapat is győzelemmel kezdett: a Debrecen második számú csapata 2–0-s hátrányból fordított, és nyert 3–2-re a Cegléd otthonában, míg a Baja végig uralva a mérkőzést, magabiztosan múlta felül a barcsiakat.

A játéknap leglátványosabb találkozója a Vác-Újbuda–Vecsés FC összecsapása volt. A hazaiak három gólos hátránnyal vonultak az öltözőbe, ahol alighanem a mágus, Verebes József megcsillantotta híres pszichológiai érzékét, és úgy feltüzelte a hazaiakat, hogy 3–3-ra hozták a mérkőzést.

LABDARÚGÓ NB II, NYUGATI CSOPORT, 1. FORDULÓ

LOMBARD PÁPA TERMÁL FC–FELCSÚT FC 2–1 (0–0)
A mérkőzés osztályzata: 3
Pápa, 1600 néző. Vezette: Erdős (Jannitz, Márton)
PÁPA: Szűcs L. – Varga G., Dlusztus, Sipos T., Rajnay – Venczel (Imrik –, 65.) – Gyömbér, Schrantz (Tóth G. –, 73.), Rebryk (Granát, 58.) – Szabó Zs., Alex
Vezetőedző: Urbán Flórián
FELCSÚT: Farkas B. – Vadász, Trampler, Makrai, Pető Z. (Varga I., 51.) – Móri, Gálos, Domján (Kocsis –, 77.), Székesi (Sándor I. –, 65.), Fejes – Bölcsföldi
Vezetőedző: Szíjártó István
Gólszerző: Alex (76., 82.) ill. Varga I. (73)
Urbán Flórián: – Nehéz mérkőzésen jó csapat ellen remek hajrával sikerült nyernünk.
Szíjártó István: – Nagy taktikai csatában a hazaiak többet tettek a győzelemért, a hajrában felbomlott csapategységünk.

INTEGRÁL-DAC (GYŐR)–PMFC-PÉCS PLAZA 1–2 (1–0)
Győr, Pápai úti pálya, 150 néző. Vezette: Kiss N. (Kepe, Gyürösi)
INTEGRÁL-DAC: Deli – Pásztor (Csikós, 65.), Töltösi, Szabadfi, Barics – Lajtos, Müller (Fleischhacker, 78.), Szűcs L., Ludánszki (Pál Sz., 65.) – Bali, Laki
Vezetőedző: Lengyel Ferenc
PÉCS: Herbert – Sipos, Szabados, Finta, Kulcsár Á. – Nagy O., Szalai T., Fónai (Törlei 38.) – Berdó (Pál 68.), Lovrencsics, Koplárovics (Horváth Zs., 52.)
Vezetőedző: Nagy Tamás
Gólszerző: Müller (39.) ill. Szalai T. (50.), Lovrencsics (62.)
Lengyel Ferenc: – Egyenlő erők küzdelméből egyéni hibáinkat jól kihasználva a Pécs került ki győztesen.
Nagy Tamás: – A második félidőben nyújtott játékunk jelentheti az újabb győzelmeket.

GYIRMÓT SE–FC AJKA 0–0
Győr-Gyirmót, 400 néző. Vezette: Gyarmati II T. (Pető P., Szalai Z.)
GYIRMÓT: Boros – Pirka, Pék, Kozmér, Szabó Cs. – Ribi, Baumgartner, Horváth R., Nagy L. – Bieder (Tóth N. 58.), Kovacsics (Nagy Z. 73.)
Vezetőedző: Kiprich József
AJKA: Grőber – Pothárn, Subicz, Pákai, Gunther – Szabó L. (Szőllőskei 90.), Manganelli, Imre, Hujber (Gyűrűsi, 46.) – Mihalecz, Csörnyei (Kovács G. 85.)
Vezetőedző: Horváth Tamás
Kiállítva: Nagy L. a 75. percben
Kiprich József: – Nem tudom megfeddni játékosaimat, hiszen becsületesen végighajtották a mérkőzést, és játékunkból csak a gól hiányzott.
Horváth Tamás: – Nagy taktikai csatában, helyenként jó játékkal, óriási akarattal sikerült pontot szereznünk. Ilyen kezdésben bíztunk.

BAJAI SE-KALOMÉH–BARCSI SC 3-1 (0-1)
Baja, 800 néző. Vezette: Szöllősi (8) ( Fajkusz, Neumann )
BAJA: Viniczai 6 - László 6, Sztojanovics 6, Mitasz 6, Rozsi 6 - Trucz 7 (Gyenei -, 84.), Lógó 6 - Hernády 6, Roni 6, Suknovic 5 (Sziegl 7, a szünetben) - Kohány 6 (Jenei -, 89.)
Vezetőedző: Goretich Gábor
BARCS: Kuczkó 5 - Ferenczi 5, Dr. Matus 6, Kőkuti 5, Pókos 5 - Kollega 6, Tolnai 6 , Gálosi 5-2=3, Horváth 5, Eszlátyi 5 (Iván - , 63.) - Németh 6 (Gyaraki -, 76.)
Vezetőedző: Ott József
Gólszerző: Kohány (55.), Sziegl (60.), Roni (73.) ill. Tolnai (43.),
Kiállítva: Gálosi 51.
Goretich Gábor: A második félidei játék alapján megérdemeltük. A motiváció és az akarat győzeleme volt a mai.
Ott József: Eldöntötte sorsunkat a kiállítás. Sajnos, az egész mérkőzésen pontatlanok voltunk.

KOZÁRMISLENY SE–KAPOSVÖLGYE-NAGYBERKI VSC 2–0 (1–0)
Kozármisleny, 500 néző. Vezette: Oláh G. (Beidek, Sebestyén)
KOZÁRMISLENY: Antal – Tasselmájer, Dienes, Éles, Tóth I. (Szabó B. –, 70.) – Hergenrőder, Horváth R. Tóth Z., Kanizsai (Laki Z., a szünetben) – Kresz (Müller –, 82.), Lauer
Vezetőedző: ifj. Mihalecz István
KAPOSVÖLGYE: Strublics – Jagodits, Udvari, Vaskó, Szabó Sz. – Huzmi, Andruskó, Hock, Kardos (Kalmár B., a szünetben) – Ivusza (Godslove, 50.), Rompos (Nikolics V. –, 50)
Edző: Horváth Lajos
Gólszerző: Lauer (43.), Kresz (51.)
ifj. Mihalecz István: – Azért különösen értékes ez a győzelem, mert nem túl jó játékkal értük el. A második félidőben ritmust váltottunk és néhány játékosom teljesítménye fel is javult.
Horváth Lajos: – Az első félidőben volt lehetőségünk megnyerni a mérkőzést, a másodikban csak kapusunk bravúrjai mentettek meg bennünket a nagyobb arányú vereségtől.

BUDAÖRSI SC–FC TATABÁNYA 1–0 (0–0)
Budaörs, 400 néző. Vezette: Király G. (Böcskei, Schuszter)
BUDAÖRS: V. Babócsy – Csengő, Kollár Zs., Végh A. (Bálint 78.), Mihályi – Nagy R., Lászka, Varga D. (Papp G. 75.), Farkas Á. – Farkas J. (Kalusz 91.), Tüske
Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
TATABÁNYA: Dénes – Almási (Faragó 85.), Vámosi, Nagy Cs., Gellér – Kollár D. (Jakab 88.), Vass, Farkas V., Kertész (Szolnoki 75.) – Flores, Dombai
Vezetőedző: Octavio Zambrano
Gólszerző: Farkas J. (46.)
Lucsánszky Tamás: – Kiegyenlített taktikai csata volt, nekünk sikerült gólt szerezni, ami, úgy gondolom, sorsdöntő volt, értékes győzelmet arattunk.
Octavio Zambrano: – Lehetett látni, hogy összeszokott csapat ellen játszunk, akinek egy-két csatára nagyon gyors volt. Egyáltalán nem szeretek veszíteni, a csapatom nagyon fiatal, a döntetlen talán igazságosabb lett volna.

LABDARÚGÓ NB II, KELETI CSOPORT, 1. FORDULÓ

CEGLÉDI VSE–DVSC II-DEAC 2–3 (2–2)
Cegléd 500 néző. Vezette Mészáros I., (Viszokai, Agócs)
CEGLÉD: Sánta – Miklósvári, Buzás, Villányi, Kenderes – Barna, Fehér B., Szabó Z., Selei (Lendvai 74.) – Horváth D. (Leskó 80.), Medgyesi
Vezetőedző: Soós Imre
DEBRECEN: Verpecz – Oláh G., Kardos N., Fodor M., Korhut – Nagy R.., Lucas (Varga J. 65.), Spitzmüller, Rezes (Galvao, 69.) – Urbin, Szilágyi (Bódi, 78.)
Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Medgyesi(1., 16.) ill. Rezes (22.), Kardos N. (42.), Bódi (83.)
Soós Imre: – Sajnos megérdemeltük a vereséget, 2–0-ra vezettünk majd az első félidőben kiengedtünk. Az a csapat pedig amelyik ezt teszi, az így jár.
Kondás Elemér: – Az elején két elkerülhető gólt kaptunk, utána viszont jól játszottunk, és szép gólokat szerezve fordítottunk. Bemutattuk, hogy van tartása a csapatnak.

KAZINCBARCIKAI SC–SZOLNOKI MÁV1–2 (1–1)
Kazincbarcika, 300 néző. Vezette: Takács J. (L. Tóth L., Kulcsár J.)
KAZINCBARCIKA: Botló – Hanász, Bányai, Kovács R., Sebők T. – Kerékgyártó (Németh T. 82.), Varga P. (Romhányi 63.), Zimányi, Kerekes I. (Máthé 77.) – Stevica, Binder
Vezetőedző: Koleszár György
SZOLNOK: Kolláth – Urbán-Szabó, Antal, Balogh P., Kerényi G. (Bálint 57.) – Zana (Szabó T. 88.), Mile, Hegedűs D., Szalai (Nagy P. 85.) – Bozori, Kotula
Vezetőedző: Vígh Tibor
Gólszerző: Stevica (15.) ill. Kotula (33., 61.)
Kiállítva: Mile (felvágta a kitörő Stevicát) a 26. percben
Koleszár György: – Rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, de sajnos ezeket ki is hagytuk, így csak gratulálni tudok ellenfelünknek.
Vígh Tibor: – Egy ilyen kitűnő együttes pályáján 0–1-es állásról tíz emberrel fordítani nagyon nagy dolog, és ezért minden elismerés megilleti játékosaimat.

VÁC-ÚJBUDA–VECSÉSI FC 3–3 (0–3)
Vác, 300 néző. Vezette: Veizer (Berettyán, Horváth R.)
VÁC: Sztankó – Gáspár, Laki, Farkas P., Horváth T. – Kocsis G. (Kövesdi, a szünetben), Hegedűs Cs. – Margitics (Vidra –, 79.), Vén, Bánáti (Rob, a szünetben) – Kocsis D.
Vezetőedző: Verebes József
VECSÉS: Kovács B. – Máj, Hungler, Kiskapusi, Csirinyi – Králik (Sóky –, 62.), Lukács (Dévai, 56.), Csillag , Buza (Hoffmann –, 67.) – Folmer, Faragó
Vezetőedző: Pisont István
Gólszerzők: Gáspár (77.), Kocsis D. (80.), Horváth T. (81.) ill. Folmer (8.), Buza (14.), Hungler (38., 11-esből)
Verebes József: – Az első félidőt végigaludta a csapat, a másodikra már egy mentálisan feljavult tizenegy ment ki és megmutatta mire is vagyunk képesek.
Pisont István: – Két ellentétes félidő és 3–0-ás vezetés után a második félidei rossz felfogásunknak köszönhetően pontokat hagytunk Vácott.

JÁSZBERÉNYI SE–BŐCS 1–1 (1–1)
Jászberény, 300 néző. Vezette: Hegedűs A. (Tóth I., Viczián)
JÁSZBERÉNY: Szalma – Simon Sz., Lukácsi , Nagy A. (Majzik, a szünetben), Murinai – Moczó, Hevesi-Tóth, Rebecsák (Bárkányi, 65.), Mohácsi – Bubori (Kárpáti, 76.), Németh Gy.
Vezetőedző: Földesi Károly
BŐCS: Hamar – Szakszon (Vass, a szünetben), Martis, Cséke, Molnár Zs. – Siróczki, Jeney, Irhás, Török A. (Lipták, 75.) – Zsarnai (Andó, 71.), Bardi
Vezetőedző: Tóth László
Gólszerző: Török A. (0–1) a 30., Rebecsák (1–1) a 40. percben
Földesi Károly: – A kihagyott helyzetek mérkőzésén alakuló csapatom értékes egy pontot szerzett egy jó Bőcs ellen.
Tóth László: – Idegenben mindig értékes az egy pont, így ennek is örülünk most.