A Paks győzött ott, ahol korábban még soha

22. FORDULÓ
Kisvárda Master Good–Paksi FC 0–1 (Mezei 33. – 11-esből)
Kisvárda, Várkerti Stadion, 1910 néző. Vezette: Antal P.

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Miután a legutóbbi, győztes csapatán és a szerkezeten sem változtatott Feczkó Tamás vezetőedző, a Kisvárda Paks elleni mérkőzésén megválaszolásra várt a kérdés, hogy ami elég volt – a szabolcsiak 2–1-es győzelmével – a tabellán az utolsó helyre csúszó Mezőkövesd ellen, azzal mire megy a listavezetővel szemben.

A Paks összeállítása viszont több helyen is változott, de mivel Bognár György vezetőedző kitartott a véleménye mellett, hogy a bajnokság egyik legjobb teljesítményét nyújtotta együttese a Zalaegerszeg ellen drámai végjátékban elszenvedett 4–3-as vereség alkalmával, nem feltétlenül a mutatott forma alapján kerültek ki vagy be a játékosok. Lenzsér Bence sérülés miatt nem játszhatott, az egy hete még maródi Windecker József helye megkérdőjelezhetetlen a paksi tizenegyben, elöl pedig ezúttal két erőcsatár, Könyves Norbert mellett Tóth Barna bevetését tartotta indokoltnak a szakvezető.

Ők ketten eleve nagy gondot okoztak a hazai védelemnek, az első két helyzet pedig a visszatérő Windecker előtt adódott, ám az egyik fejesénél Danijel Petkovics, a másiknál a gólvonalról Aleksandar Jovicic mentett. Fölényben játszott a Paks, ezzel együtt elkerülhette volna a gólt a Kisvárda, csakhogy Bernardo Matic teljesen feleslegesen megrúgta a tizenhatoson belül Tóth Barna bokáját, így – miként a legutóbbi két hazai meccsén – tizenegyeshez jutott a listavezető. A Kecskemét ellen Haraszti Zsolt mellé lőtte a tizenegyespontra letett labdát, legutóbb Könyves Norbert büntetőjét védte a ZTE kapusa, Dombó Dávid, most viszont Danijel Petkovicsnak esélye sem volt a hárításra, Mezei Szabolcs értékesítette a lehetőséget. Andrija Filipovic szinte azonnal egyenlíthetett volna, ám kissé elhamarkodottan mellé fejelte a labdát Jasmin Mesanovic beadásából.

A szünetben végrehajtott kisvárdai hármas csere választ adott arra, hogy ami elég a kiesőjelölt ellen, az kevés a bajnokaspiránssal szemben. A második félidőben más szemléletű Kisvárdát láthattunk, Bernardo Matic nyomban egyenlíthetett volna, de a fejese után a kapufán csattant a labda. Meg is lehetett volna az eredménye a harci szellem változásának, mert tizenegyeshez jutott a házigazda. Jasmin Mesanovic állt a labda mögé, de az ő lövését is védte Szappanos Péter, amiként a kipattanó után Balogh Norbertét is. A válogatott kerettag kapus előzőleg november 12-én, a DVSC otthonában mutatott be hasonló dupla bravúrt tizenegyest követően. A következő Mesanovic−Szappanos találkozás már fájdalmasabb volt a paksi kapus számára. Az ütközésüket követő hosszas ápolás után jeges tömlővel a térdén hagyta el a pályát, nem zárható ki az Európa-bajnoki részvételre aspiráló kapus súlyos sérülése. A helyére Simon Barnabás állt be, vele szemben mintha fokozottan megjött volna a kisvárdaiak lövőkedve, a legközelebb Bohdan Melnik járt az egyenlítéshez, de a lécet találta el.

Előtte a túloldalon Tóth Barna hibázta el a meccslabdát, majd a hajrában beszorult a listavezető, de a hétperces hosszabbítással együtt kihúzta, és megnyerte az indulatoktól sem mentes, feszült légkörű mérkőzést. Wellington Nem védőkben elhaló lövésével szinte egy időben harsant fel a hármas sípszó, amely után a VAR még vizsgálódott, de már nem változott semmi. A Paks története során először nyert Kisvárdán, a szabolcsiak idei negyedik hazai meccsüket is elveszítették, és egyre reménytelenebb helyzetbe kerülnek. 0–1

„Az első félidőben nem úgy játszottunk, ahogyan megbeszéltük, ekkor több helyzetet alakított ki, és megérdemelten vezetett a Paks. Szünet után szerkezetet váltottunk, én is feljebb léptem a középpályára. A Paks visszább húzódott, jobban engedett bennünket játszani, közel jártunk az egyenlítéshez, de még tizenegyesből sem tudtunk betalálni. A második félidő játékára építhetünk, csakhogy fogynak a mérkőzések” – Ötvös Bence, a Kisvárda védője.
„Leborulok Szappanos Péter sportemberi nagysága előtt, aki azok után, hogy a Zalaegerszeg ellen kapott góljai után a földbe döngölték, most újra bizonyította, ragyogó kapus, a tizenegyest is védte. A sérülése viszont aggasztó, szurkolunk, hogy ne legyen nagyobb baja. Ami a meccset illeti, az első félidőben egyértelműen jobbak voltunk, szünet után nagyon ránk jött a Kisvárda, a végére beszorított bennünket, de meg tudtuk őrizni előnyünket” – Windecker József, a Paksi FC csapatkapitánya.