Nagy esélyt szalasztott el a Paks, nem használta ki a Fradi botlását

2023.11.05. 18:20
A labdarúgó NB I 12. fordulójának záró mérkőzésén a Paks 0–0-t játszott odahaza az MTK-val. A Paks hatodik hazai meccsén először vesztett pontokat az idényben, az MTK sorozatban négy vereséget követően játszott döntetlent.

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ
Paksi FC–MTK Budapest 0–0
Paks,
Paksi FC Stadion, 1824 néző. Vezette: Vad II

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nem úgy alakult a Paksi FC hétközi Mol Magyar Kupa-meccse, ahogy azt a klubnál remélték: igaz, hogy az együttes kiharcolta a továbbjutást a Budapest Honvéd otthonában, azonban 2–2 után hosszabbításra kényszerült, és csak tizenegyespárbajban kerekedett NB II-es riválisa fölé. A vártnál nehezebben megszerzett továbbjutás azt is eredményezte, hogy Bognár György vezetőedző nem tudta annyit pihentetni az alapembereit, mint szerette volna, ráadásul Kispesten a 61. percben becserélt Böde Dániel izomsérülést szenvedett, és bár végig a pályán maradt, többhetes kihagyásra kényszerült. Aki figyelemmel követi a Paks szereplését, tisztában van vele, hatalmas érvágás ez, hiszen a 25-szörös válogatott támadó annak ellenére meghatározó játékosnak számít, hogy egyszer sem kezdett az idényben, de az ellenfelek rendre már akkor megremeghetnek, amikor a bemelegítésből futva a kispadhoz érkezik, és beálláshoz készül.

Hogy Mezei Szabolcs ott van a Paks kezdő tizenegyében, borítékolható volt, az MTK-tól nyáron érkező 23 éves középpályás ugyanis alapemberré nőtte ki magát, de arra is számítani lehetett, hogy a Pakstól nyáron éppen a kék-fehérekhez igazoló, 57-szeres válogatott védő, Kádár Tamás eltiltását letöltve ott lesz a vendégek hátsó alakzatának a tengelyében.

Bármennyire hihetetlen, az MTK ezt megelőzően több mint kilenc esztendeje, 2014. április 5-én tudott három pontot szerezni Pakson (3–1-re nyert), azóta tizenegy próbálkozásból három döntetlen mellett nyolcszor vereséget szenvedett, és bizony a két csapat mostani formája sem azt mutatta, hogy a rossz sorozata megszakad. Mivel a délutáni meccsen a Ferencváros 2–1-re kikapott Kecskeméten, a Paks esélyt kapott arra, hogy átvegye a vezetést a bajnokságban, ehhez „csak” arra volt szükség, hogy az idénybeli hatodik hazai bajnokiját is megnyerje.

Fotó: Koncz Márton

Még két perce sem tartott a találkozó, Windecker József fejese máris gólveszélyt jelentett, hogy aztán a 9. percben Skribek Alen helyzeténél Demjén Patriknak már bravúrt kelljen bemutatnia. Szabó János beadásánál Hahn János centiméterekkel maradt le a labdáról, ugyanakkor Nemanja Antonov szöglete mutatta, a rögzített helyzetek után az MTK is veszélyes.

Nem sokkal a játékrész közepe után Silye Erik bal oldali beadása után Windecker József fejelhetett, az egyik védőn megpattanó labda a lécet érintve hagyta el a játékteret. Ha nem is úgy, mint a meccs elején, de a Paks nyomott, jobbról, balról érkeztek a beadások, Szabó János jobblábas lövésénél pedig megint Demjén Patrik védett nagyot.

Horváth Dávid két helyen is változtatott a második félidőre, és egy Nemanja Antonov-szabadrúgás, valamint Molnár Rajmund lövése is veszélyt jelentett a hazaiak kapujára.

A megszokottnál pontatlanabb volt a paksiak futballja, és hát nem volt Böde Dániel, aki a semmiből is helyzetbe tudott volna kerülni. A 72. percben Nemanja Antonov a léc és a jobb oldali kapufa találkozására bombázta a labdát, bizony benne volt a meccsben, hogy a kevesebbet mutató MTK szerzi meg a győzelmet. A 83. percben Windecker fejelt nagy helyzetben a jobb sarok mellé, így a Paks Bognár Györgyöt csak egy ponttal tudta „megajándékozni” a tréner 62. születésnapján.

A hosszabbításban a VAR hosszasan vizsgálta, hogy lesen volt-e Windecker, amikor a büntetőterületen belül szabálytalankodtak ellene. A döntés az lett, hogy igen. Az MTK 2017. május 27-e után szerzett ismét pontot Pakson, zsinórban négy vereség után ez a döntetlen bravúrnak számít, a Paks ugyanakkor sajnálhatja, hogy nem tudta kihasználni az FTC botlását. 0–0

1. Ferencvárosi TC 11 8 1 2 34–14 +20 25
2. Paksi FC 12 7 4 1 23–13 +10 25
3. Újpest FC 12 6 2 4 21–22 –1 20
4. Puskás Akadémia 12 5 5 2 20–15 +5 20
5. Fehérvár FC 12 5 2 5 24–20 +4 17
6. Debreceni VSC 12 5 2 5 20–18 +2 17
7. Diósgyőri VTK 12 5 2 5 18–17 +1 17
8. Kecskeméti TE 12 5 1 6 18–19 –1 16