<a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/nb-i-12-fordulo-7403" target="_blank">A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Török Attila)</a>
A labdarúgó NB I 12. fordulójában a Puskás Akadémia 0–0-t játszott odahaza a Diósgyőrrel.

Puskás Akadémia FC–Diósgyőri VTK 0–0
Felcsút,
Pancho Aréna, 1680 néző. Vezette: Derdák

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A Pancho Aréna lelátóján ott ült Marco Rossi szövetségi kapitány és Máté Csaba, a Ferencváros korábbi megbízott vezetőedzője, és a kollegialitás jegyében bizonyára ők is átérezték, milyen nehéz helyzetben lehetett a mérkőzés előtt Kuznyecov Szergej, a vendég Diósgyőr vezetőedzője, akinek nem volt elég baj, hogy egymást követő három bajnoki vereségből érkezett a csapata, de a Puskás Akadémia elleni meccsre elveszítette mindkét belső védőjét: Szatmári Csabát a legutóbbi fordulóban Székesfehérváron kiállították, Bárdos Bence pedig megsérült. A helyükön a bolgár Bozsidar Csorbadzsijszki és a középpályáról visszavont Alexander Vallejo kapott lehetőséget.

S ha már Marco Rossit említettük: a harmadik percben, aki tehette, az ő reakcióját figyelte, miközben ápolni kellett az oldalvonalnál Nagy Zsoltot. Más sem hiányzott volna a Bulgária elleni fontos Európa-bajnoki selejtező előtt az egyébként is megtizedelt válogatottnak, mint az újabb sérülés – szerencsére „Joe” tudta folytatni a játékot.

A Puskás Akadémia a lélekölő Magyar Kupa-thriller, a Ferencváros elleni, hosszabbításos, 132 perces csata (3–4) után érkezett a mérkőzésre, a Diósgyőr pedig ugyebár három vereséget követően, így nem lehet csodálkozni rajta, hogy mindkét csapat meglehetősen óvatosan kezdte a mérkőzést, a kapuk sokáig nem forogtak igazán veszélyben. Keresték egymáson a fogást a felek, kivárásra játszottak. Az első nagy helyzetre a 26. percig kellett várni, akkor Rudi Pozeg Vancas remek indítása után Uladzislau Klimovics tette jobbról középre a labdát, Osiage Edomwonyi 12 méterről lőtt, Markek Tamás épphogy leért a jobb alsó sarokhoz, hogy szögletre mentsen.

Izgalmas taktikai elem volt a diósgyőriek játékában, hogy bár 4–1–4–1-es formációban játszottak, a jobbhátvéd Gera Dániel nagyon sokszor fellépett a középpálya középére, sőt olykor egészen felment a támadásokkal az ellenfél tizenhatosáig, de középről indulva, mintegy „beszivárogva” a hazai védővonalba. A Puskás Akadémia támadóit Jonathan Levi és Corbu Marius igyekezett mozgatni, de a legelöl játszó, a bajnokságot remekül kezdő, ám a legutóbbi meccseken keveset mutató Lamin Colley nem sok sót evett meg a diósgyőri védők között – nem is keltett nagy meglepetést, hogy a szünetben levette a pályáról Hornyák Zsolt vezetőedző, aki Jakub Plseket küldte be a helyére.

Alapvetően nem változott a játék képe a második félidő első felében. Kioltották egymás játékát a csapatok, hol egyik, hol másik kapu előtt alakult ki némi veszély, de az igazán nagy helyzetek továbbra is hiánycikkei voltak a mérkőzésnek. Az első fordulóban, amikor Miskolcon találkoztak, egyetlen gól döntött a vendég felcsútiak javára, azt Luciano Slagveer szerezte. Vajon most is jön egyetlen találat, amely eldönti a három pont sorsát? Hornyák mindenesetre a 66. percben pályára küldte a hollandot, hátha megint nyerőembernek bizonyul – de nem bizonyult annak.

A második játékrész második felére az addig sem túlságosan dübörgő mérkőzés még inkább „leült”, azt lehetett érezni, mintha mindkét együttes tökéletesen elégedett lenne a pontszerzéssel. Biztonsági játékot játszott mindkét fél. Amint valamelyik futballista labdát szerzett, nem azon gondolkodott, hogyan tudna támadást indítani, hanem a legbiztonságosabb megoldást választotta, többnyire egy oldal- vagy hátrapassz formájában.

Így pedig nem is lehetett más a vége, mint a pontosztozkodás, még azzal együtt sem, hogy a játékidő utolsó öt percében és a ráadásban némiképp megrázták magukat a csapatok, főleg a Diósgyőr, amelynek ekkor négy ígéretes – ám ugyanakkor eredménytelen – támadása is volt. 0–0