Brnovics mesterhármasával győzte le a bajnoki címvédőt az ETO

2009.04.10. 20:57
A Soproni Liga 22. fordulójának ellentétes félidőket hozó nyitó mérkőzésén a hazai pályán játszó Győri ETO Bojan Brnovics mesterhármasával 3–1-re legyőzte a bajnoki címvédő MTK-t, így a Rába-partiak jó előjelekkel várhatják a két csapat Magyar Kupa-elődöntőjét.
Brnovics (11) volt az ETO-siker fő letéteményese
Fotó: Németh Péter

Tulajdonképpen rangadóként is aposztrofálhatnánk a Soproni Liga 22. fordulójának nyitó mérkőzését, hiszen a bajnoki címvédő MTK vendégeskedett az előző kiírás bronzérmesének, a Győri ETO-nak az otthonában.

Hogy mégsem tesszük, annak az az oka, hogy mind a két csapat csalódást keltően teljesített az őszi szezonban – és bár a Garami József vezette fővárosiak tavasszal magukra találtak, a Dragoljub Bekvalac irányította Győr tovább botladozik.

Ennek következtében a Rába partján már kimondottan a Magyar Kupára koncentrálnak a bajnokság helyett, de ennek fényében is különösen fontos volt az ETO számára az MTK elleni meccs, hiszen a kupa elődöntőjében éppen a Hungária körútiakkal mérkőzik a Győr. A péntek esti mérkőzés így egy háromrészes sorozat első állomása volt.

Jó iramban kezdődött a találkozó, mindkét csapat előtt adódtak kisebb-nagyobb lehetőségek. Az első tíz perc végén az MTK átvette a játék irányítását, a hazaiak némileg meglepő módon jobbára kontrákra játszottak. A kék-fehérek ugyanakkor sorra elpuskázták lehetőségeiket, a legnagyobb ziccert talán Lencse hagyta ki, aki szép szóló végén tört be a büntetőterülete, de Sztevanovics bravúrral hárította próbálkozását.

Ahogy az a futballban lenni szokott, a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, és az ETO az első valamirevaló helyzetéből megszerezte a vezetést. Ekkor már az első félidő hajrájában, egészen pontosan a 40. percben jártunk, amikor is Bajzát kapott jó labdát a jobb oldalon, beadására a hosszún érkezett a védők által üresen hagyott Brnovics, és közelről Végh hálójába fejelt.

1–0-s hazai vezetéssel kezdődött tehát a második játékrész, és a szünet után teljesen más stílusban futballozó ETO jött ki a folytatásra. A győrieknek mintha visszaadta volna az önbizalmukat a vezető gól, sokkal veszélyesebben futballoztak riválisuknál.

Sőt, három perc alatt el is döntötték a mérkőzést, ugyanis Brnovics a 63. és a 66. percben is eredményes volt. A Győr légiósa előbb egy kapu előtti kavarodás után volt eredményes, majd egy szépségdíjas találatot is jegyzett, szép labdalevétel után kipókhálózta Végh kapujának jobb felső sarkát.

Ekkor már nem volt kérdés, hogy az ETO otthon tartja a három pontot, csak a számszerű eredményt nem ismertük még – de hamarosan erre is választ kaptunk, 3–1 lett a végeredmény, ugyanis Kanta a hajrában értékesítette a Stark szabálytalanságáért megítélt büntetőt.

Bekvalac mester azonban a vendégek szépítő gólja ellenére is elégedetten nyugtázhatja, hogy csapata jó előjelekkel készülhet a számukra oly fontos Magyar Kupa-elődöntőre.

Dragoljub Bekvalac Garami József

Gólszerző: Brnovics (40., 63., 66.), ill. Kanta (84. – 11-esből)
Csere: Brnovics helyett Kiss M. (77.), Bicák helyett Neziri (83.), Bajzát helyett Böőr (87.) ill. Nagy G. helyett Könyves (a szünetben), Hrepka helyett Pátkai (67.), Zsidai helyett Molnár M. (83.)
Sárga lap: Józsi (28.),Bicák (60), Völgyi (90.), ill. Melczer (54.)