Vojvoda vezérletével fölényes Atomerőmű-siker a rangadón

2012.12.18. 20:37
Vojvoda 27 ponttal terhelte meg a kaposvári kosarat (Fotó: Tumbász Hédi – archív)
A férfi kosárlabda NB I 13. fordulójában az Atomerőmű hazai pályán a 27 pontos Vojvoda Dávid vezérletével 101–80-ra legyőzte a Kaposvárt.

A két csapat a harmadik, illetve a második helyen várta a találkozót, így elmondható, nagy rangadóra került sor Pakson, ráadásul a Kaposvár eddigi két vereségéből az elsőt épp az Atomerőmű ellen szenvedte el (102–103).

A találkozó nem úgy indult, hogy ismét a paksiak örülhetnek majd, mert bár az első pontokat Tóth Ádám zsákolásával a hazaiak szerezték meg, Christopher Dunnék a 3. percre már 8–2-re elhúztak.

Vojvoda Dávid triplájával megkezdte a felzárkózást az Atomerőmű, a második sikeres hármas után pedig már vezetett is (14–12). Az első negyed utolsó percéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, Kiss Kornél távolijával 22–22-re hozta övéit, azonban a záró hatvan másodpercben Vojvoda hat egységgel növelte pontjai számát (28–22).

A folytatásban a 13. perc végén született először ismét vendég kosár, Kiss újabb hárompontosáig ugyanakkor még újabb öt pontot szereztek a házigazdák, így már 11 is volt a csapatok között (33–22).

Kovács Ákos tripláját követően már 40–25-öt mutatott az eredményjelző, és bár Marko Spica és Dunn igyekezett pariban tartani a vendégeket, a 13-16 pont közötti paksi előny állandósult a szünetig (54–41).

Vojvodáék a fordulásnál sem aludtak be, és Steven Idlet középtávolijával először már 20 fölé kúszott a differencia (62–41), innen a vendégek pedig hiába produkáltak gyorsan egy újabb 8–0-s sorozatot (62–49), érdemben közeledni nem tudtak, így a záró játékrészre 75–59-es állás mellett érkeztek meg a csapatok.

A vendégek azonban az utolsó tíz perc kezdetén is beragadtak, Lorenzo Williams 34. percben szezett kosarával már 83–59-et mutatott az eredményjelző, sőt, Idlet kosarával már 27-tel is mentek a paksiak (88–61), innentől pedig már csak a szépítésre futotta a Kaposvár erejéből (101–80).

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
13. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ SE–KAPOSVÁRI KK 101–80 (28–22, 26–19, 21–18, 26–21)
Paks, 1100 néző. V: Vígh, Pálla, Boros T.
ATOMERŐMŰ: L. WILLIAMS 16, N. Williams 10/6, VOJVODA 27/18, Kámán 11/3, TÓTH Á. 14. Cs: Idlet 8, KOVÁCS Á. 11/6, Eilingsfeld, Illés M. 2, Kerpel-Fronius, Czinger 2, Antóni. Edző: Enrique Gutiérrez García
KAPOSVÁR: Kiss K. 9/3, Drahos 7/3, DUNN 35/6, Hendlein 9/3, SPICA 13. Cs: Kovács S., Dávid G. 2, Fekete N. 5. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–6. 6. p.: 14–12. 9. p.: 20–19. 12. p.: 33–22. 16. p.: 40–25. 18. p.: 49–33. 22. p.: 62–43. 27. p.: 68–55. 33. p.: 79–62. 38. p.: 95–70
Kipontozódott: Idlet (36. p.)
Enrique Gutiérrez García: – Az első félidőben kissé idegesen játszottunk, de nagyon keményen dolgoztunk azért, hogy nyerjünk. Jászberényben nem álltunk a helyzet magaslatán, nagyon jól jött ez a győzelem.
Fekete Ádám: – Védekezésben nem azt nyújtottuk, amit reméltem. A paksiak sokkal jobbak voltak, rászolgáltak a győzelemre.