Férfi kosár Ek: 23 ponttal győzött az Alba Izraelben

2019.01.09. 19:45
A férfi kosárlabda Európa-kupa 2. csoportkörének 3. fordulójában az eddig egy győzelemmel és egy verséggel álló Alba Fehérvár a veretlen Nesz Ciona otthonában aratott meglepően könnyű sikert: 93–70-re nyert.

Kissé nehezen született meg az Alba első pontja a találkozón, Martin Zeno tripláját aztán követte Jordan Heath hármasa is – a fehérváriak később sem álltak hadilábon a triplákkal, 40 százalékos hatékonysággal szórták őket a meccs során.

Az Alba amúgy is remekül összekapta magát erre a mérkőzésre, s a komoly nemzetközi rutinnal rendelkező játékosokból álló, eddig a második csoportkörben veretlen Nesz Ciona ellen gyakorlatilag végig vezetve – magabiztosan nyerte meg a mérkőzést.

A fehérváriak és a mérkőzés legeredményesebbje Filipovity Márkó volt, aki 19 pontig jutott, de a 18 pontos Lóránt Péter és Allerik Freeman, valamint a 8 lepattanót begyűjtő 16 pontos Jordan Heath is odatette magát.

Folytatás két hét múlva a bolgár BC Balkan ellen.

Nesz Ciona, 500
néző. Vezette: Herceg (horvát), Perciavalle (olasz), Rohacky (osztrák)
NESZ CIONA: Browne 16/6, Gutt 8/6, DOWE 12, Kadir 9, Dunne 5. Csere: Brandwein 11/3, Pitshon 2, Zalmanson 7/3. Edző: Nadav Zilberstein
ALBA: Tóth P. 2, Zeno 8/6, Keller I. 5/3, Bullock 7, HEATH 16/6. Csere: FREEMAN 18/6, LÓRÁNT 18/3, FILIPOVITY 19/6, Takács M. Edző: Jesús Ramírez
Az eredmény alakulása. 2. perc: 1–0. 3. p.: 1–6. 7. p.: 13–13. 12. p.: 13–31. 15. p.: 21–40. 17. p.: 26–42. 21. p.: 38–47. 26. p.: 40–64. 32. p.: 47–73. 36. p.: 59–79. 38. p.: 63–86
Kipontozódott: Tóth P. (38. p.)

Jesús Ramírez: – Egyelőre nincs túl sok tapasztalatom a csapat élén, de úgy gondolom, győzelmünk kulcsa az első negyed volt. A megfelelő energiával kezdtük a mérkőzést, nem hagytuk kibontakozni az ellenfelet. Nagyszerűen kiviteleztük a támadásainkat, jól járattuk a labdát és védekezésben is rátaláltunk a helyes útra. Kyron Cartwright nem teljesen egészséges, ezért döntöttem úgy, hogy pihentetem őt.