Női kézilabda NB I: közvetlen riválisa ellen nyert a Fehérvár

2024.02.16. 20:35
Szabó Kitti hatszor talált be (Fotó: Kricskovics Antal, archív)
Az Alba Fehérvár hazai pályán egy góllal nyert a Dunaújváros ellen a női kézilabda NB I 15. fordulójában, ezzel visszavágva a megyei riválisnak a szeptemberi vereségért.

Végletekig kiélezett csatát vívott egymással a felsőházba igyekvő két együttes. A Dunaújváros kezdett jobban, az első tizenöt percet követően azonban fordult a kocka, Afentaler Sára és Szabó Kitti találataival a Fehérvár a második félidő közepére hat góllal elhúzott. A vendégeknek innen az egyenlítésig még volt visszaút, ám végül nem sikerült pontot szerezniük (a legvégén Szalai Babett a kapufát találta el).

Győzelmével a Fehérvár feljött a bajnokság hetedik helyére, az újvárosiak pedig továbbra is három pontra vannak a kiesőzónától.

NŐI KÉZILABDA NB I
15. FORDULÓ
ALBA FEHÉRVÁR KC–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 31–30 (17–15)
Székesfehérvár, 400 néző. V: Felhő, Öcsi
SZÉKESFEHÉRVÁR: Kubina – ZRNIC 4, AFENTALER 4 (1), Sulyok, Kövér 3, UTASI 5, Takó 4. Csere: TÓTH NIKOLETT (kapus), SZABÓ K. 6 (1), Dubán, Szmbatjan 5 (3), Kocsis B. Edző: Horváth Roland
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – Agócs 1, TRAWCZYNSKA 7 (3), BORGYOS 4, Nick 2, SZALAI B. 8, Sallai N. Csere: WÉNINGER (kapus), Moreno, Paróczy 1, Bouti 1, Lakatos 1, Gajdos, Török F. 3, Arany 2. Edző: Paic Róbert
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–4. 12. p.: 5–7. 18. p.: 9–9. 24. p.: 12–12. 28. p.: 15–12. 34. p.: 20–16. 40. p.: 23–16. 46. p.: 24–21. 52. p.: 27–26. 58. p.: 30–30.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 8/5, ill. 3/3
Horváth Roland: — Fiatal csapatom önbizalma miatt fontos volt ez a mérkőzés számunkra. Mi rontottuk el ezt a meccset, mert a ziccereinket nem értékesítettük, jól védtek az ellenfél kapusai. A végjátékban szerencsére megvoltak azok, akik gólokat tudtak dobni.
Paic Róbert: — Volt itt minden! Nagyon harcos meccset láthattak a szurkolók, igazi szomszédvári rangadó volt, sajnos azonban alulmaradtunk. Az első félidőben szépen kihasználtuk a lehetőségeinket, de a szünet után érthetetlen módon az öltözőben maradtunk. Nem úgy védekeztünk, ahogy kellett volna. Büszkék lehetünk azonban, mert tartását mutatta a csapat, amikor hétgólos hátrányból felállt, és szorossá tette a találkozót. A végjátékban a kevesebbet hibázó fél nyert.