Értékes győzelmet aratott a ZTE (Fotó: Facebook/Zalakerámia ZTE KK)
A férfi kosárlabda NB I 23. fordulójában a ZTE meglepetésre 66–51-re legyőzte idegenben a DEAC-ot.

A zalaiak sikerében Jeremiah Paige és Renathan Ona Embo játszotta a legfőbb szerepet, előbbi 18, utóbbi 16 pontot szerzett.

Atomerőmű SE–Budapesti Honvéd SE 63–78 (12–26, 13–15, 17–17, 21–20)
Paks, 1000 néző. Vezette: Kapitány, Győrfy, Kovács N.
ATOMERŐMŰ: Ihring 9/3, Clarance 6/3, Géringer 9/6, Wooten 6, Nicholson 21. Csere: Kucsora 5, Knowles 5, Dorogi 2, Kékesi, Radics. Edző: Sebastjan Krasovec
HONVÉD: Simon K. 15/6, Brown 11/3, Reizinger, Henry 13/3, Peringer 2. Csere: Filipovics 10, Wesson 17, Djokovics 7/3, Kopácsi 3/3, Bazsó. Edző: Zlatko Jovanovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–14. 9. p.: 12–24. 17. p.: 19–28. 19. p.: 22–39. 24. p.: 27–48. 27. p.: 37–55. 33. p.: 51–61. 38. p.: 57–73.
Sebastjan Krasovec: – Elnézést kell kérnem a szurkolóktól, hogy elrontottuk az ünneplést. Az első félidő borzalmasan nézett ki, nem dobtunk jól és ezáltal nagy volt a nyomás is rajtunk. Ez viszont nem kifogás arra, hogy nem szedtünk lepattanókat. A játékoscserék után vannak problémák csapaton belül is, ezen változtatnunk kell, hiszen gyorsan megy a szezon.
Zlatko Jovanovics: – Tudtuk, hogy mire számíthatunk, minden mérkőzés élet-halál harc, a Paks pedig tele van jó képességű játékosokkal. Próbáltunk minél jobban felkészülni a játékukból, szerintem ez sikerült is, kontrolláltuk a lepattanókat és a ritmust is. Minden játékosom kivette a részét a győzelemből.

Debreceni EAC–Zalakerámia ZTE KK 51–66 (10–14, 12–19, 25–16, 18–17)
Debrecen, 1100 néző. V: Mészáros B., Ádám J. Fodor A.
DEBRECEN: Edwin 15/3, Neuwirth 3/3, Drenovac 10, Williamson 10, Garamvölgyi. Csere: Mócsán 7/3, Tadics 6, Czermann, Hőgye, Várszegi, Hegedűs B. Edző: Andjelko Mandics
ZALAEGERSZEG: PAIGE 18/3, ONA EMBO 16/6, Szalay, IKPE 4, Tóth Á. 8. Csere: Szalay, Keller I. 2, Németh Á. 5, OSZTOJICS 13, Csuti, Gyimes. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 6. perc: 6–11. 15. p.: 15–23. 18. p.: 19–27. 24. p.: 29–45. 29. p.: 33–49. 33. p.: 37–51. 36. p.: 46–57
Andjelko Mandics: – Nem lehet mondani, hogy hiányzott az akarat, de nagyon gyengén koncentráltunk. A kapott pontok számával nincs gond, ám a dobószázalékunk nagyon rossz volt, ötvenegy ponttal nem lehet meccset nyerni. Az egész évadban jellemző ránk, hogy amikor lehetőségünk nyílik előrelépni, egyszer sem használjuk ki.
Matthias Zollner: – Nem voltunk könnyű helyzetben, mert nem számíthattunk Tony Hicksre sérülés miatt. Viszont szerencsére láttam, hogy úgy védekezünk szívvel és akarattal, hogy az győzelemre vezet.

MVM-OSE Lions–NKA Universitas Pécs 91–106 (26–22, 21–33, 25–16, 19–35)
Oroszlány, 1151 néző. V: Goda, Makrai, Pozsonyi.
OROSZLÁNY: RIDDLEY 25, Balsay, GHOLSTON 16/3, K. Thomas 11/3, POLUTAK 23/9. Csere: Szabadfi 3, Stevenson 10/3, Ruják A. 3/3, Illés. Edző: Váradi Kornél
PÉCS: NIKOLIC 22/3, KOVÁCS P. 4, DURMO 26/3, Herger 9, Manjgafic 13/3. Csere: MELEG 11, WALKER 17/6, Kerpel-Fronius 3, Scherer, Henry 1. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 2. perc: 8–0. 4. p.: 12–9. 7. p.: 19–14. 8. p.: 19–20. 11. p.: 28–24. 15. p.: 33–36. 16. p.: 41–40. 20. p.: 45–53. 22. p.: 51–59. 25. p.: 60–62. 29. p.: 65–70. 32. p.: 77–74. 34. p.: 77–83. 36. p.: 84–85. 39. p.: 85–98. Kipontozódott: Kovács P. (40.)
Váradi Kornél: – Jó ritmusban kezdtük a mérkőzést, azonban végig problémát okozott a lepattanók megszerzése, így a gyors indításokat sem tudtuk kellőképpen alkalmazni támadásban. A védekezésünk nagyon gyenge volt, hatvannégy pontot kaptunk a festékből, ami nem jellemző ránk. Ha át is vettük a vezetést a mérkőzés során, a sok hiba miatt ezt nem tudtuk kihasználni.
Csirke Ferenc: – Közönségszórakoztató meccset játszottunk, győzelmünk kulcsa a negyedik negyed volt, amikor a sok jó egyéni teljesítmény mellett erőben is felülmúltuk ellenfelünket. A legjobban Kovács Péter játéka tetszett, aki védekezésben kimagaslóan teljesített. Bár sok pontot kaptunk, mégsem mondhatom, hogy rosszul védekeztünk, az Oroszlány légiósai ugyanis rengeteg extra kosarat dobtak, főleg betörésekből.