Női kosár NB I: a DVTK 22 ponttal győzött Cegléden

2024.01.27. 19:33
Könnyedén győztek a diósgyőriek (Fotó: Koncz Márton, archív)
A női kosárlabda NB I 11. fordulójában a SERCO UNI Győr 83–64-re legyőzte a Szigetszentmiklóst.

Érdekesség, hogy a Győr úgy győzte le fölényesen, 19 ponttal a Szigetszentmiklóst, hogy a találkozó két legeredményesebb játékosát a vendégek adták. A litván Martyna Petrénaité 26, a szintén litván Santa Baltkojiené 18 pontot dobott. A győrieknél Dubei Debóra 14 pontig jutott.

A DVTK 22 ponttal győzött Cegléden, így Völgyi Péter diósgyőri együttese ezzel a győzelemmel a 13. forduló után is veretlen a bajnokságban.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
11. FORDULÓ

VBW CEKK CEGLÉD–DVTK HUN-THERM 48–70 (9–13, 9–18, 18–21, 12–18)
Albertirsa, 150 néző. V: Pozsonyi, Gruber, Nepp
CEGLÉD: CARR 14/3, Horváth Boglárka, Czank 3/3, Shematsi 8, BARNAI 7. Csere: Rakita 8/6, Szerelem-Kobolák 2, Szirony 2, Farkas P. 2, Viszmeg 2. Edző: Lo Elhadji Malick
DVTK: Aho T. 3/3, Aho N. 8, CHARLES 12/6, M. Jovanovics 4, A. TADIC 12. Csere: Kányási 8/6, LELIK 12/6, Grigalauskyte 9, Oláh, Vég-Dudás 2, Tenyér. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–9. 10. p.: 9–13. 14. p.: 12–20. 18. p.: 18–22. 20. p.: 18–31. 25. p.: 27–44. 30. p.: 36–52. 34. p.: 38–57. 38. p.: 40–65
Lo Elhadji Malick: – Nehéz vesztes meccs után azt mondani, hogy nem volt rossz, de tudjuk, ki volt az ellenfél. A magyar bajnokságban jelenleg a legjobb csapat a DVTK, és az Euroligában is a tabella élmezőnyében van. A lányok nagyjából betartották, amit megbeszéltünk és gyakoroltunk. Ez látszott az eredményen is, egy negyedben sem kaptunk harminc vagy több pontot, mint korábban.
Völgyi Péter: – A nemrég érkezett játékosokkal sokkal komplettebb lett a rotációja, kemény ellenfélnek bizonyult a Cegléd. Örülök, hogy ettől függetlenül simán tudtuk megnyerni a mérkőzést. Még egy fontos találkozó vár ránk az Euroligában a Fenerbahce ellen, amelyre minimális időnk van csak felkészülni, de szeretnénk ott is legalább ilyen jól helytállni.

SERCO UNI Győr–BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós 83–64 (21–14, 28–18, 15–11, 19–21)
Győr, 150 néző. V: Kapusi, Földesi, Csák
GYŐR: RUFF-NAGY 12/6, DUBEI 14, Carleton 7/3, Gyöngyösi 2, Goree 8. Csere: DOMBAI 12, ANIGWE 13, Bach 5/3, Török Á., Molnárová 2, Hegedűs J. 6, Küllős 2. Edző: Cziczás László
SZIGETSZENTMIKLÓS: Koch, Zsámár, BALTKOJIENE 18/12, PETRENAITE 26/12, Trehub 9/3. Csere: Gróf 4, Vincze N., ROZMÁN 7/3, Bajzáth. Edző: Riskó Dávid
Az eredmény alakulása. 5. perc: 9–9. 8. p.: 17–9. 15. p.: 34–24. 18. p.: 41–29. 24. p.: 57–37. 27. p.: 60–40. 33. p.: 68–50. 36. p.: 73–56. Kipontozódott: Zsámár (32. p.), Trehub (36. p.)
Cziczás László: – Nem sikerült a lányokat maximálisan motiválni, így gyakran került porszem a gépezetbe, a győzelem mellett ezért sok mindennel nem lehetek elégedett.
Riskó Dávid: – A Győr végig vezetve szép játékkal győzött. Nekünk jó jel, hogy már végig nagyjából azonos mentalitással tudtunk teljesíteni, a lepattanózásban jobbak voltunk, és a védekezésünkkel sem lehetek elégedetlen.

NKA UNIVERSITAS PÉCS–TARR KSC SZEKSZÁRD 68–74 (22–13, 18–25, 13–16, 15–20)
Pécs, 900 néző. V: Győrffy P., Söjtöry, Jakab
PÉCS: M. Tadic 8/3, Laczkó, M. WILLIAMS 9, MÉRÉSZ 18, P. WILLIAMS 6. Csere: Wallace 6, Kiss A. 4, Rátkai 6/6, Weninger 4, Szmailbegovics 7/6. Edző: Jovan Gorec
SZEKSZÁRD: HORVÁTH B. 14/12, BOROS J. 8/3, MIKLÓS11/3, WESTBELD 14/3, Krnjics 9. Csere: Sztanacsev 6, MONROE 12, Theodoreán, Szücs G. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–3. 6. p.: 12–7. 13. p.: 27–19. 17. p.: 37–30. 23. p.: 42–42. 26.p.: 46–46. 33. p.: 57–59. 37. p.: 64–64
Kipontozódott: Theodoreán (39. p.), Westbeld (40. p.)
Jovan Gorec: – Sokkal keményebben játszott a Szekszárd, nekünk is így kellene beleállni egy mérkőzésbe.
Djokics Zseljko: – Régóta sok problémával küzdünk, ez nyomasztotta egy kicsit a csapatot, ezért is fontos ez a győzelem. Nem volt túl szép mérkőzés, inkább a brusztolás jellemezte. Taktikailag felkészültünk erre a találkozóra, ami vissza is köszönt a negyven perc során, szenzációs nyerni itt, Pécsen.

E.ON ELTE BEAC–SOPRON BASKET 52–86 (15–25, 13–29, 19–18, 5–14)
Gabányi-sportcsarnok, 200 néző. V: Balog Gy., Rózsavölgyi, Hervay
BEAC: Angyal B. 2, Zsámár L., KATONA B. 10, Juhász A., TÓTH F. 15/6. Csere: Drahos 6, Orosz Zs. 7, Ozola 5/3, Milkovics 7/3, Bálint P., Séllei. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
SOPRON: TURNER 9, BÖRÖNDY V. 13/3, Brooks 11, SITKU ZS. 16/3, MOMPREMIER 10. Csere: Papp K. 6/3, VARGA A. 11/3, TOMAN D. 7/3, Kókai 1, Jevtovics 2. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–11. 8. p.: 11–23. 13. p.: 17–30. 17. p.: 23–45. 23. p.: 37–58. 28. p.: 44–66. 34. p.: 47–78. 37. p.: 49–82
Kipontozódott: Orosz Zs. (27. p.), Ozola (38. p.)
Mészárosné Kovács Andrea: – Szeretem az ilyen meccseket, amelyek kihívásokat tartogatnak a csapatnak. Az előző találkozókhoz képest előrébb léptünk mind küzdelemben, mind akaratban, a második negyed második felében, valamint a harmadik játékrészben pariban voltunk az ellenféllel. A cserepadról is jöttek pontok, ezt jó volt látni, mindenkire szükségünk van. A jövőben arra kell figyelnünk, hogy végig koncentráljunk a találkozókon.
Gáspár Dávid: – Örülök a győzelemnek és a csapat jó játékának. A mérkőzés előtt megbeszélteket sikerült végrehajtanunk védekezésben és támadásban is, jól koncentráltunk. A találkozón voltak olyan periódusok, amikor dekoncentráció ütötte fel a fejét, ez azonban nem befolyásolta a győzelmet. A BEAC a kulcsjátékosai nélkül is derekasan helytállt, ki tudta használni a figyelmetlenségeinkből adódó hiányosságokat.

TFSE-MTK–VASAS AKADÉMIA 62–48 (20–17, 9–8, 18–16, 15–7)
Csörsz u., 300 néző. V: Minár, Rácz Zs., Földi
TFSE: Dúl T. 8/3, Dúl P. 7/3, SZABÓ F. 21/15, CARTER 11/3, NÉMETH A. 7. Csere: Baa 2, Király A. 6/6, Vladár, Vígh B. Edző: Hegedűs Péter
VASAS: M. TAYLOR 9/3, Gelei 3, Tóth O. 2, Madár E. 2, Budácsik 5. Csere: ALLEN 11, Jáhni 6, Madár K. 3/3, Boros B., Kádár, Szerencsés 7/3. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 13–2. 8. p.: 14–12. 13. p.: 24–17. 18. p.: 26–21. 23. p.: 34–29. 27. p.: 45–32. 32. p.: 49–41. 38. p.: 62–44
Hegedűs Péter: – A meccs eleje jól indult, hamar időt is kért az ellenfél. Utána abszolút visszajött a játékba, és az egész mérkőzésre ez volt a jellemző, hullámzott. Az előny, amit kiépítettünk, nagyon hamar eltűnt. Nem volt szép mérkőzés, nagyon verekedősre sikeredett, de ilyenre is számítottam. A két magas játékosunk nem állt rendelkezésünkre, alacsony felállásban próbáltunk kosárlabdázni. Az első félidőben gyengén dobtunk, a második félidőben kicsivel jobban. Beestek azok a külső dobások, amelyek az első félidőben nem.
Milos Pavlovics: – A meccs elejétől a végéig össze volt zavarodva a csapat. Voltak alkalmak, amikor javítottunk a helyzeten és közel kerültünk az ellenfélhez, de előnyt nem tudtunk kovácsolni belőle. Rossz döntéseket hoztunk, nem jól olvastuk a játékot, aztán ugyanaz történt, mint a meccs elején. Furcsán hangozhat, de öt hónapnyi munka után még nem vagyunk csapat.