Női kosár NB I: a szünetben egál volt, végül 25-tel nyert a Szekszárd

R. P.R. P.
2024.01.09. 21:10
Jacinta Monroe volt a meccs legjobbja (Fotó: FIBA)
A női kosárlabda NB I keddi játéknapján, az 1. fordulóból elhalasztott mérkőzésen a Tarr KSC Szekszárd 80–55-re nyert a BKG-Prima Natura Szigetszentmiklós ellen.

Bár az első két negyed alapján úgy tűnt, hogy szoros csatát vívnak, a félidei döntetlen után a Szigetszentmiklós összeomlott. A hazaiak mindössze 24 pontot dobtak a harmadik és a negyedik negyedben, míg a vendégek meg sem álltak 49 pontig.

A vendégeknél Boros Júlia 23, Jacinta Monroe 24 pontot termelt.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
BKG-Prima Natura Szigetszentmiklós–Tarr KSC Szekszárd 55–80
(17–17, 14–14, 17–23, 7–26)
Szigetszentmiklós, 144 néző. Vezette: Győrffy P., Varga-Záray, Horváth Cs.
SZIGETSZENTMIKLÓS: Koch 7/3, Takács D. 1, BALTOKIJENÉ 18/3, PETRÉNAITÉ 9/3, Trehub 7. Csere: Gróf J. 4, Bajzáth 4, Rozmán 5. Megbízott edző: Riskó Dávid
SZEKSZÁRD: Sztanacsev, BOROS J. 23/3, Mányoky R., Szűcs G. 7, MONROE 24. Csere: MIKLÓS 7/3, Theodoreán 3/3, KRNJICS 7, Horváth Bernadett 9/9. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–9. 8. p.: 13–13. 13. p.: 19–24. 17. p.: 26–28. 24. p.: 36–36. 28. p.: 43–47. 33. p.: 48–67. 38. p.: 52–75
Riskó Dávid:
– Az első három negyedben nagyon szépen tartottuk magunkat, az első félidő kifejezetten jó volt. Aztán előjött a probléma, hogy öt az öt ellen nem tudtunk edzeni december közepe óta, és elfáradtunk. Ahogy elfogyott a testből az oxigén, úgy a fejből is. Rossz döntéseket hoztunk, elvesztettük a koncentrációt, sok könnyű kosarat kaptunk, szétesett a védekezésünk.
Djokics Zseljko: – Három negyeden keresztül nem láthattunk jó kosárlabdát, de a negyedik negyedben elkezdtük játszani, amit szeretünk. Javultunk védekezésben, elkezdtük jobban olvasni az ellenfél játékát, bedobtunk néhány üres helyzetet. Ez hozta meg a győzelmet. Örülünk a győzelemnek, de nem örülök, hogy Mányoky Réka is megsérült. Így is három játékos nélkül érkeztünk betegség és sérülés miatt. Kellemetlen helyzetben vagyunk, mert három nap múlva kell játszanunk az euroligás Győr ellen.