Férfi kosár NB I: az Oroszlány a Kaposvárt, a Paks a Szedeákot verte meg

M. B.M. B.
2023.12.09. 20:32
Abell nem tudott dönteni korábbi csapata ellen (Fotó: delfinek.hu)
Hazai környezetben győzte le az Oroszlány a Kaposvár együttesét a férfi kosárlaba NB I szombati játéknapján. A nap másik meccsén a Paks kisebb meglepetésre megtréfálta a Szedeákot.

Kifejezetten drámai összecsapást hozott az oroszlányi meccs, amelyen az OSE 22 pontos előnyt szórakozott el, de az utolsó percben fordított, majd Abell kihagyott hárompontosának köszönhetően győzelmet ünnepelhetett a Kaposvár ellen.

Idénybeli harmadik sikerét könyvelhette el a Paks, amely a Nicholson, Ihring, White triumvirátus vezérletével kilencpontos különbséggel verte meg a hétvégét a tabella negyedik helyén váró Szedeákot. A szegedi csapatból Woolridge 27 pontot dobott, de ez nem volt elég az idegenbeli sikerhez.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
MVM-OSE Lions
–Kometa Kaposvári KK 85–84 (20–24, 35–14, 12–21, 18–25)
Oroszlány, 907 néző. V: Győrffy P., Minár, Nyilas.
OROSZLÁNY: Riddley 9/3, RUJÁK A. 11/9, Szabadfi 5/3, HOLLIS-JEFFERSON 13, Polutak 11. Csere: K. Thomas 9/9, Árva-File 2, GHOLSTON 25/6. Edző: Simon Petrov
KAPOSVÁR: Krnjajszki 1, ABELL 27/9, Paár 4, JACKSON 15/6, Koprivica 13. Csere: Puska, EADDY 18/12, Fazekas M. 6, Bogdán, Halmai. Edző: Szőke Balázs
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–9. 6. p.: 11–19. 8. p.: 20–19. 11. p.: 23–27. 14. p.: 35–31. 16. p.: 42–33. 20. p.: 52–35. 23. p.: 62–39. 27. p.: 67–48. 31. p.: 67–63. 33. p.: 72–63. 37. p.: 80–70. 38. p.: 80–78. 40. p.: 83–84
Simon Petrov: – Kemény mérkőzés volt. Az első félidőben és a második elején jól játszottunk, aztán visszaestünk, ami a sok hiányzónk miatt várható volt. Köszönet a szurkolóinknak, hogy energiát adtak a meccs megnyeréséhez.
Szőke Balázs: – Jól mentünk bele a mérkőzésbe, de a második negyedben óriási hullámvölgybe kerültünk. Azonban jelentős hátrányból is sikerült felzárkóznunk, amiért büszke vagyok a srácokra. Végül a szerencsésebb csapat nyert, a sors egyszer talán visszaadja ezt nekünk.

Atomerőmű SE–SZTE-Szedeák 87–78 (26–12, 21–23, 23–22, 17–21)
Paks, 800 néző. V: Kapitány, Pozsonyi, Lengyel.
PAKS: IHRING 17/3, WHITE 16/6, Radics 4, NICHOLSON 20/9, Wooten Jr. 8. Csere: Wright Jr. 7, Géringer 10/6, Dorogi 5/3. Edző: Sebastjan Krasovec
SZEGED: WOOLRIDGE 27/3, Balogh Sz. 4, LOCKE 16/6, BOGNÁR 13/3, Lake 5. Csere: Zsíros 5/3, Mucza 8/3, Cohill. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–7. 8. p.: 16–11. 13. p.: 35–21. 17. p.: 43–32. 20. p.: 47–35. 23. p.: 47–42. 26. p.: 58–50. 29. p.: 69–54. 32. p.: 76–57. 35. p.: 79–67. 39. p.: 85–74
Sebastjan Krasovec:
– Le a kalappal a csapatom előtt, kemény mérkőzés volt. Jól kezdtünk az első negyedben, a folytatásban kicsit elengedtük a gyeplőt, de sikerült megtartani az előnyünket. Több sérültünk is volt, szerencsére ez nem látszott meg a teljesítményünkön, mindenki kellőképpen odatette magát.
Nikola Lazics:
– Abszolút megérdemelték a győzelmet a hazaiak, az első negyedben megvertek minket, és ezt a biztos előnyt sikerült tartaniuk. Igyekeztünk felzárkózni, ennek ellenére sok könnyű kosarat engedtünk nekik. Összességében nem játszottunk annyira jól, hogy elég legyen a győzelemhez