Férfi kosár NB I: a Falco 30 ponttal nyert a Pécs ellen

D. Á.D. Á.
2023.12.29. 21:03
(Fotó: Facebook/Falco KC Szombathely)
A Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 96–66-ra legyőzte az NKA Universitas Pécset idegenben a férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján.

A szombathelyiek már az első negyedben 31–13-as vezetésre tettek szert a Pécs vendégeként, a folytatásban pedig még öt ponttal növelték előnyüket, így 54–31-es Falco-vezetéssel mehettek szünetre a felek.

A vendégek a folytatásban sem fogták vissza magukat, a harmadik negyedben négy, a negyedik játékrészben három ponttal bizonyultak jobbnak a Pécsnél, így nagyon simán, 96–66-ra győzedelmeskedtek is.

Érdemes kiemelni a Szombathelyből Keller Ákost, hiszen 13 ponttal és 10 lepattanóval zárta a mérkőzést.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB INKA UNIVERSITAS PÉCS–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 66–96 (13–31, 18–23, 14–18, 21–24)
Pécs, 800
néző.      V:      Benczur, Györfy R., Farkas G.
PÉCS:      Kerpel-Fronius G.      7,      Luzaic      4, DURMO      16,      Herger      4,      Manjgafic      7/3. Csere:      Nikolic      6,      Hockerup-Fischer      2, Kovács P.      2,      Scherer      5/3,      Lukácsi      11/3, Benke K.      2,      Lados. Edző:      Goran Tadics
SZOMBATHELY:      PONGÓ MARCELL      9/6, Tanoh Dez      10,      Benke Sz.      10,      TIBY      12, KELLER Á.           11/3. Csere:      Perl      10,      Pot      5, Barac      6,      VERASZTÓ      13/12,      Jordano      8/6, Takács Zs.      2,      Hansen. Edző:      Milos Korakov
Az eredmény alakulása. 3. perc:      5–6.      6. p.:      7–14.      13. p.:      19–37. 17. p.:      26–45.      23. p.:      35–54.      26. p.:      35–64.      33. p.:      53–74.      37. p.:      60–88.
Kiállítva:
Luzaic (25. p.).      Kipontozódott:      Tanoh Dez (30. p.)
Goran Tadics:
  – Teljesítménye alapján a Falco a magyar bajnokság előtt jár, mintha az Adria-ligából érkezett volna. Nekünk nagyon fontos meccsünk jön a Kaposvár ellen.
Milos Konakov:      – A második félidőben alábbhagyott a koncentrációnk, de a rotációnk jól működött, mindenki jól szállt be.