Férfi kosár Euroliga: nem volt esélyük Hangáéknak Athénban; thrillert nyert a Real – videók

K. Zs.K. Zs.
2023.12.29. 00:03
Hanga Ádám nagy csatában az athéni zöldekkel (Fotó: Getty Images)
Hanga Ádám csapata nem tudta megállítani a Panathinaikoszt: a Crvena zvezda 82–65-re kikapott az immár négy forduló óta nyerésben lévő athéni zöldek otthonában a férfi kosárlabda Euroliga csütörtöki játéknapján. A Real Madrid elsöprően kezdte az utolsó negyedet (16–0), de így is vért izzadt a győzelemért az utolsó helyezett Villeurbanne vendégeként, a Virtus Bologna a szerb fővárosban kiharcolt értékes sikerrel fellépett a második helyre. A török derbit a Fenerbahce nyerte meg, a Maccabi idegenben kapta el a gyengélkedő Zalgirist, hazai győzelemmel folytatta a felzárkózást a Bayern München, valamint a Milan.

Hanga Ádám tagja volt a Crvena zvezda kezdő ötösének, de már a hatodik percben befújták rá a második faultot, edzője le is cserélte. A magyar irányító a második negyed végén rövid időre visszatért, majd a harmadik játékrész derekán, 53–44-es Panathinaikosz-vezetésnél ismét a pályára került, de sem ő, sem más nem tudott kellő lendületet vinni a belgrádiak játékába.

A görög csapat Konsztantinosz Mitoglu (15) és Jerian Grant (14) pontjaira építve magabiztosan győzött, a Cz-ben Joel Bolomboy és Nemanja Nedovics 15-15 pontig jutott, míg a múlt heti MVP, Milos Teodoszics egyszer sem talált a gyűrűbe.

Hanga 17:23 percet volt játékban, hat pontot szerzett (3/3 dupla, 0/4 tripla), egy assziszt, két labdaeladás, négy elkövetett és egy kiharcolt fault került még a neve mellé.

• Csütörtöki mérkőzések

Panathinaikosz (görög)–Crvena zvezda (szerb) 82–65 (20–17, 18–14, 23–19, 21–15)
Anadolu Efes (török)–Fenerbahce (török) 84–89 (29–29, 23–18, 16–22, 16–20)
Partizan (szerb)–Virtus Bologna (olasz) 75–77 (18–23, 18–18, 19–19, 20–17)
Zalgiris Kaunas (litván)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 70–78 (18–16, 15–16, 16–29, 21–17)
ASVEL Villeurbanne (francia)–Real Madrid (spanyol) 76–77 (19–18, 20–15, 18–18, 19–26)
Bayern München (német)–Pamesa Valencia (spanyol) 85–84 (16–16, 22–23, 22–23, 25–22)
Milan (olasz)–Baskonia (spanyol) 76–67 (20–12, 26–19, 14–17, 16–19)