Női kosár Ek: jól kezdett, de kikapott a Pécs a Veneziától

K. Zs.K. Zs.
2023.11.23. 21:18
A fehér mezes velenceiek a második félidőben már szinte végig vezettek (Fotó: FIBA)
A Pécs nem tudta borítani a papírformát, az egyelőre hibátlan Venezia 73–58-ra megnyerte a két csapat csütörtök esti mérkőzését a női kosárlabda Európa-kupában.

A pécsiek az első negyedben végig vezettek, volt, hogy nyolc ponttal is (12–20), aztán a nagyszünetre fordult az állás, onnantól a Venezia irányított, és jobb második félidejével megőrizte hibátlan mérlegét.

A magyar csapat az utolsó körben, a jövő héten a horvát Ragusa Dubrovnikot fogadja, és ha győz – valamint a Bursa kikap a Venezia otthonában –, az egymás elleni eredmények alapján megelőzi a török csapatot, és továbbjut a második helyen.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
5.FORDULÓ
J-CSOPORT
UMANA REYER VENEZIA (olasz)–NKA UNIVERSITAS PÉCS 73–58 (18–20, 17–14, 18–12, 20–12)
Velence, 600
néző. V: Gajdosz (lengyel), Tomic (horvát), Ivanovics (szerb)
VENEZIA: Pan 6, SHEPARD 17, VILLA 15/3, Fassina 4, Kuier 6. Csere: Berkani 9/3, Nicolodi, CUBAJ 13, Gorini, Makurat 3/3. Edző: Michele Dall'ora
PÉCS: Tadic 3/3, Laczkó 10/6, WENINGER 12/6, Mérész B. 8, WILLIAMS 11. Csere: Kiss A. 2, Szmailbegovics 4, Simon Zs. 8/6, Olawuyi, Rátkai. Edző: Jovan Gorec
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–8. 6. p.: 10–17. 13. p.: 18–23. 17. p.: 31–32. 20. p.: 35–34. 23. p.: 45–41. 30. p.: 53–46. 36. p.: 63–49. 39. p.: 69–55
Jovan Gorec:
– Nehéz azt mondani egy vesztes meccs után, hogy boldog vagyok, de most úgy érzem, megfelelő meccset játszottunk 35-36 percen keresztül. A Velence nagyon jó csapat, ezért büszke vagyok a játékosaimra. Nincs sok időnk a mostani mérkőzésen gondolkozni, vasárnap újabb nehéz ütközet vár ránk Sopronban.