Női kosár NB I: kiélezett meccsen verte meg a Pécs a Sopront

Sári RolandSári Roland
2024.03.03. 19:47
Nagyot küzdött egymással a Pécs és a Sopron (Fotó: Facebook/NKA Universitas Pécs Női Kosárlabda Klub)
Az Universitas Pécs 66–60-ra megverte a Sopron Basketet a női kosárlabda NB I 15. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

A mérkőzés az első pillanatoktól fogva rendkívül szoros volt, az első negyed végére hárompontos előnyt tudtak kiharcolni maguknak a pécsiek. Ezt követően pedig a hazai gárda szinte végig előnyben is tudott maradni, de leráznia nem sikerült a soproniakat, akik folyamatosan 1-2 kosárnyi távolságra voltak tőlük. A záró negyedben kiegyenlített a vendéggárda, ám a mérkőzés elejéhez hasonlóan a hajrában is kicsit jobban jött ki a pécsieknek a lépés, akik megnyerték a találkozót.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
NKA UNIVERSITAS PÉCS–SOPRON BASKET 66–60 (25–22, 17–16, 11–12, 13–10)
Pécs, NKA-csarnok, 600 néző. V: Tőzsér, Ádám, Fodor
PÉCS: Laczkó, Wallace 4, M. WILLIAMS 15/9, Mérész 8, P. WILLIAMS 8. Csere: M. Tadic 9, Olawuyi 1, Weninger 2, SZMAILBEGOVICS 14/12, Kiss A. 3, Simon Zs. 2. Edző: Jovan Gorec
SOPRON: Turner 8, Böröndy 11/3, Sitku 6, BROOKS 11, Mompremier 13. Csere: Varga A. 7/3, Papp K. 4, Toman D., Kókai. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–6. 6. p.: 11–15. 9. p.: 20–22. 12. p.: 28–25. 15. p.: 34–29. 18. p.: 40–36. 23. p.: 47–40. 27. p.: 52–44. 32. p.: 54–52. 35. p.: 56–56. 38. p.: 60–58
Jovan Gorec: – Nagyon fontos mérkőzés volt számunkra, hogy be tudjuk bizonyítani magunknak, hogy az erősebb csapatok ellen is sikeresek tudunk lenni. Láttuk az előző hetekben, hogy az euroligás csapatok ellen rendre alulmaradtunk. Készülünk a playoffra.
Gáspár Dávid: – Mindkét csapat nagyot küzdött. Az első félidőben tizennégy pontot kaptunk a hazaiak lefutásaiból, tizenegy százalékkal dobtuk a hárompontosokat, sok ziccert hibáztunk, és a büntetők dobószázalékával sem lehetünk elégedettek. Ha az alapokban ilyen mértékben hibázunk, akkor nem fogunk tudni nyerni. A végjátékban jobb döntéseket hozott a Pécs, ezzel nyert.