Női kosár Ek: érvényesítette a papírformát Pécsen a Venezia

K. Zs.K. Zs.
2023.10.18. 19:41
A fehér mezes pécsiek szinte végig hátrányban voltak (Fotó: FIBA)
A Pécs hazai pályán 67–52-es vereséget szenvedett a legutóbbi kiírásban az elődöntőig jutó Reyer Veneziától a női kosárlabda Európa-kupa szerdai játéknapján.

A hazaiaknál Sydney Wallace 14, Peyton Williams tíz pontot dobott, a vendégeknél Matilde Villa 18, Awak Kuier 16 ponttal járult hozzá a sikerhez.

A két vereséggel álló pécsiek egy hét múlva a horvát Ragusa Dubrovnik vendégei lesznek.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
2.FORDULÓ
J-CSOPORT

NKA UNIVERSITAS PÉCS–UMANA REYER VENEZIA (olasz) 52–67 (14–20, 13–16, 15–14, 10–17)
Pécs, 450
néző. V: Lapanovic (szlovén), Uhrin (szlovák), Lashetovic (bosnyák)
PÉCS: TADIC 9, Weninger 4, WALLACE 14/6, Mérész B. 7, P. Williams 10. Csere: Szmailbegovics 2, Olawuyi, Laczkó 3/3, Kiss A. 3/3. Edző: Jovan Gorec
VENEZIA: Gorini, VILLA 18, Tan 3/3, Nicolodi, Cubaj 4. Csere: KUIER 16/3, Fassina 7/3, BERKANI 9/3, Meldere 4, Makurac 6/3. Edző: Andrea Mazzon
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–6. 6. p.: 9–10. 13. p.: 16–22. 17. p.: 20–28. 23. p.: 29–38. 26. p.: 35–41. 33. p.: 45–54. 37. p.: 49–63
Jovan Gorec:
– Kompaktak és egységesek voltak a vendégek, jó játékosállományt jó edző vezényel. A vereség ellenére nem vagyok teljesen elégedetlen, hiszen például a lepattanócsatát megnyertük, és a cserepadról is jól szálltak be a játékosok. Láttam biztató jeleket.
Andrea Mazzon: – Jó csapattal találkoztunk, harcos mérkőzést vívtunk. A negyedik negyedben okosan játszottunk, és elértük, hogy alacsony pontszámon tartsuk a hazaiakat, a félidőnként engedélyezett 27 és 25 pont teljesen elfogadható.

A csoport másik mérkőzését – Ragusa Dubrovnik (horvát)–Bursa (török) – csütörtökön játsszák.