Itthon kapott ki a ZTE, Oroszországban maradt alul a Győr

2007.12.06. 20:18
Kikapott a Győr és a Zalaegerszeg is a női kosárlabda Európa Kupa 5. fordulójában. A győriek Oroszországban, a Dinamo Kurszk otthonában kaptak ki huszonhárom ponttal, míg Bencze Tamás együttese hazai pályán szenvedett tizenhat pontos vereséget. Egy ponttal kapott ki a Szeged.
Szélesy Judit hét pontot szerzett
NS-archív
NS-archív

Már a mérkőzés eleje is ukrán csapaté volt, hiszen két perc után a vendégek vezettek öt ponttal, azonban az első negyed derekára Mary Creamer két pontjának köszönhetően még kiegyenlített, sőt Bencze Tamás együttese az amerikai légiós triplájával a vezetést is átvette (12-9). Azonban a Kozachka nem engedte ki az irányítást a kezéből, így az első felvonás utolsó pillanatában 18-16-ra átvette a vezetést.

A magyar együttes azonban a második játékrész elején megtorpant, de olyannyira, hogy egyetlen egyszer sem találtak a hazaiak a gyűrűbe az első szűk öt percben, és amikor Turóczi Nikolett duplája a gyűrűben landolt, akkor már az ukránok huszonkilenc pontnál jártak.

Ezután aztán a zalaegerszegiek elkezdték e felzárkózást, azonban nyolcnál közelebb nem jutottak a vendégekhez, akik végül néhány percnyi kihagyás után tizennégyre növelték az előnyüket a nagyszünetre.

A folytatásban aztán olyan is volt, hogy húszra nőtt a Kozachka előnye, de végül „csak” tizenhattal nyertek az ukránok.

A Győr Oroszországba látogatott, és az első felvonásban meglepetésre hárompontos előnyt szerzett.

Azonban a folytatás korántsem sikerült jól a magyar együttes számára, hiszen a hátralevő három negyedben összesen kevesebb pontot szereztek, mint az első tíz percben, így huszonhárommal maradtak alul a Dinamo Kurszk otthonában.

A szegediek a sorozat honlapjának tanúsága szerint az elején komoly hátrányba kerültek a Wasserburggal szemben, aztán felzárkóztak, a vége előtt pár másodperccel már egyenlő volt az állás, mégis a német csapat nyert, egy ponttal.

A Szegednek két győzelme és három veresége van.

NŐI KOSÁRLABDA, EURÓPA KUPA, E CSOPORT, 5. FORDULÓ:

ZALA VOLÁN-ZTE - KOZACSKA-ZALK ZAPORIZZSJA (ukrán) 55–71 (16–20, 9–19, 12–15, 18–17)
Zalaegerszeg, 200 néző. V: Manolov (bolgár), Jovovics (horvát)
ZALA VOLÁN-ZTE: Creamer 11/3, Szélesy 7/3, Czukor, TÚROCZI 16, Milkova 9. Cs: Hersits 8, Horváth Zsó 2, Ambrus, Kubatova 2. Edző: Bencze Tamás
ZAPOROZZSJA: Szolonar 3/3, KOZACSENKO-BOJKÓ 13, ISZACSENKO 13, FENKO 18/3, SABLINSZKA 12/6. Cs: PAZJUK 12/9. Edző: Veligura Jurij
Az eredmény alakulása: 3. p.: 0–5. 7. p.: 12–9. 12. p.: 16–27. 23. p.: 25–45. 26. p.: 31–45. 35. p.: 44–61.
Bencze Tamás: – Minden jelenlévő nézőtől elnézést kérek az első félidei lélektelen játékunk miatt, irányító nélkül ennyire vagyunk képesek.
Veligura Jurij: – Nagyon jó védekezéssel az első félidőben eldöntöttük a meccset és jól jött fiatal játékosunk Pazjuk három triplája a második félidőben.

NŐI KOSÁRLABDA, EURÓPA KUPA, G CSOPORT, 5. FORDULÓ:

DINAMO KURSZK (OROSZ)-SEAT FOTON GYŐR 66-43 (19-22, 16-9, 18-6, 13-6)
Kurszk, 1000 néző. V: Papadamu (ciprusi), Glisics (szerb)
KURSZK: FOMINA 9/6, Szkidan 2, BOCSAROVA 10/6, Pszareva 7, VEDLJA 12. Cs: Makszimenko 7/3, Gvozgyeva 3, Laptyeva 5/3, KRASZNOSCSEK 6, Aleskina 2, Scsipakina 3/3, Pristupa. Edző: Anatolij Miskin
GYŐR: BOROVICKOVÁ 12/9, Koncz J. 5/3, Szakács 4, Horváth II Zsuzsanna 4, Varga R. 9/3. Cs: Antolovics 4, Borecká 5/3, Szalay, Tóth Zs. Edző: Gálos László
Az eredmény alakulása. 4. p.: 10–9. 7. p.: 10–16. 10. p.: 17–22. 13. p.: 24–22. 15. p.: 27–28. 16. p.: 33–28. 25. p.: 41–37. 33. p.: 60–37. 38. p.: 61–41. 39. p.: 66–41
Kipontozódott: Horváth II Zsuzsanna (27. p.)