Búcsúztak a címvédő csehek, Fehéroroszország a négy között

2007.10.04. 22:36
Az Olaszországban zajló női kosárlabda Európa-bajnokság második negyeddöntőjében a torna legnagyobb meglepetésére búcsúzott a címvédő cseh gárda, amelyet Fehéroroszország vert hat ponttal. A győztes együttes a harmadik negyedben padlóra került, de a csehek utolsó felvonásban szerzett öt(!) pontjukkal még őket is alul tudták múlni.
Újabb esélyes nem jutott be a négy közé, ezúttal a címvédő csehek hajtottak fejet a negyeddöntőben
fibaeurope.com

A csehek magabiztosan kezdték a találkozót, amelyen nyolc ponttal – 12-4 – elhúztak, de a fehéroroszok még időben ébredtek és az első felvonás végére négypontosra csökkentették hátrányukat.

A második játékrészben a csehek leültek, a fehéroroszok pedig elkapták a fonalat. Utóbbiak jobb védekezésüknek, de méginkább eredményes befejezéseiknek köszönhetően megnyerték a játékrészt és a nagyszünetre a korábbi négypontos hátrányból négypontos előny kovácsoltak maguknak.

Érett az újabb meglepetés, a láthatóan nem kis gödörben lévő címvédő búcsúja. A fehéroroszok viszont a harmadik negyedben váratlanul elől-hátul szétestek.

Támadásaikat pont nélkül zárták, ettől védekezésben is elbizonytalanodtak, amelyet a rutinos, de formán kívüli csehek ki tudtak használni.

A fehéroroszok 37-31-s vezetésük után végképp leblokkoltak és így a csehek a zárórész előtt 41-39-re visszavették a vezetést.

Cseh pontokkal indult a negyedik felvonás, a fehéroroszok nyolc percnyi játékot követően tudtak pontot szerezni.

Ez azonban nem vette kedvüket, öt perccel a mérkőzés vége előtt náluk volt a kétpontos, igen szerény előny. Védekezésük viszont ismét jól zárt, ezúttal a csehek bizonyultak perceken keresztül pontképtelennek.

Utolsó negyedben a csehek szerzett öt pontja végül azt eredményezte, hogy az utolsó másodpercekre eldőlt a találkozó, a játékosok már nem is mentek bele a büntetőzésbe.

A fehéroroszok a spanyol-belga párharc győztesével találkoznak az elődöntőben.