A szombathelyiek kiharcolták az ötödik, mindent eldöntő meccset

Ch. Gáll AndrásCh. Gáll András
2007.05.20. 20:22
Második félidei káprázatos játékával lehengerelte ellenfelét, a Körmendet a Falco KC Szombathelyen, s kiharcolta a mindent eldöntő, ötödik meccset a férfi kosárlabda-bajnokság elődöntőjében. A Kálmán, Frazier kettős együtt a hazai csapat pontjainak csaknem a felét szerezte: mindketten 25-25 pontot dobtak.
Winsome Frazier a hazaiak egyik legjobbja volt: 25 pontot szerzett
Mirkó István

Csaknem telt ház, közel négyezer néző pokoli hangzavara közepette kezdődött a vasi derbi negyedik felvonása.

A Falcótól a sérült Mikalai Aliakszejev hiányzott, DuJuan Wiley és Winsome Frazier, a két amerikai sérülten vállalta a játékot, a Körmend két sérültjét, Marqus Ledoux-t és Fodor Mártont nélkülözte.

Az elszántság viszont egyik oldalon sem volt hiánycikk, Szrecsko Szekulovics, a hazaiak szerb mesetere a halálra szántak fatalizmusával várta a feldobást, odaát Fodor Sándor klubelnök csapata nagy esélyét taglalta.

Ferencz Csaba ott folytatta, ahol két napja, Körmenden abbahagyta, a megyeszékhely együttesében Frazier talpsérülésének nyoma sem volt…

22-11-re a Perint-partiak léptek meg, főleg az említett Frazier kosaraival, amelyekre az első negyed hajrájában a triplakirály Ferencz válaszolt sorozatban.

Ötpontos hazai előnnyel zárult a játékrész, s nagyjából ez a differencia maradt a második negyedben is, mígnem Chauncey Leslie nagy sorozatával egy pontra hozta fel a Körmendet.

Ettől kezdve őrült dobópárbaj vette kezdetét, a nézők tomboltak – olykor be is akartak tódulni a parkettre… , de szünetig nem borult fel a rend, 42-39-es hazai vezetéssel mentek pihenni a csapatok.

Leslie triplája az egyenlítést jelentette (42-42), Kálmán viszont – csapatkapitányhoz méltón – a legjobbkor termelt be három hármast. Ettől kezdve állandósult a hazai fölény, s végül 31 ponttal győzött a Falco.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I/A, ELŐDÖNTŐ

NEGYEDIK MÉRKŐZÉS:
FALCO KK LAMI-VÉD KÖRMEND 101 70 (24-19, 18-20, 30-15, 29 16)
Szombathely, 3500 néző. V.: Valovics, Pálla, Bognár
FALCO: Kálmán 25/15, Frazier 25/6, Pankár 3, Szabó Zs. 5/3, Wiley 7. Csere: Gráczer 15/9, Borszéki 6/6, Will 9/3, Feigl 6, Papp B. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics
KÖRMEND: Leslie 28/6, Ferencz 12/6, Fodor G. 3, Mujanovics 5, Vavra 8. Csere: Kutasi 7, Trummer, Metelski, Máté B. 2, Szlávik 3, Tóth G. 2, Kinter . Vezetőedző: Sabáli Balázs
A párharc állása: 2-2.

A 9–14. HELYÉRT:
SOPRONI SÖRDÖGÖK–KAPOSVÁRI KK 65–72 (14–21, 23–19, 17–15, 11–17)
Sopron, 200 néző. V: Szilas, Gorka, dr. Szakáll
SOPRON: Pojbics 3, CARBERRY 22/12, VESZTERGOM 13/3, Henrik 4, Boldizsár 2. Cs: Csaplár-Nagy A. 4, Palotai 3/3, KÖRTÉLYESI 14/9. Edző: Sterbenz László
KAPOSVÁR: Kiss K. 6/3, CSIRKE 12/6, Szőke 5, Hendlein 21/6, OROSZ 12. Cs: DÁVID 11/6, Vojvoda 3/3, Kasza 2. Edző: Dzunincs Braniszlav