Chauncey Leslie remeklése és 22 pontja finálét ért a Sabáli-csapatnak

2007.04.13. 18:48
A férfi kosárlabdázók Szolnokon zajló Magyar Kupájának első elődöntőjében a Körmend 14 ponttal verte a Pécs csapatát, így előbbiek jutottak elsőként a szombati döntőbe. Végig izgalmasan alakult a nap első összecsapása, amely egészen a harmadik negyed végéig kiegyenlített játékot és eredményt hozott. A hajrában aztán a Körmend maga alá gyűrte ellenfelét. A második elődöntőben az Albacomp a házigazda Szolnokkal mérkőzik.
Nagy csatát és küzdelmet hozott a Körmend-Pécs ütközet

A bajnokság alapszakaszában az ősszel előbb Körmenden találkozott egymással a két csapat, akkor a házigazdák 16 pontos – 90-74 – sikert arattak.

A pécsi, kvázi visszavágón ugyancsak a körmendiek bizonyultak jobbnak, méghozzá 17 ponttal, 81-64-re.

A kupa elődöntőjében tehát tulajdonképpen csak igazolták a papírformát a felek, igaz, a tabellán éppen fordított az állás: a pécsiek a negyedik, a körmendiek a hatodik helyen állnak.

Nagyon bekezdett a kupatalálkozón a Körmend, hiszen 8-0-ra elhúzott a későn ébredő pécsiektől. Utóbbiak viszont az első negyed adok-kapokjából a végén még így is két ponttal jobban jöttek ki.

Az elsőnél jóval szerényebb ponttermést hozott a második negyed, amelynek döntetlenje azt jelentette, hogy megőrizte a nagyszünetre kétpontos előnyét a pécsi gárda.

Ennek csak részben örülhettek, hiszen már vezettek hattal is. A harmadik negyed végére egy pontot faragott le hátrányból a körmendi gárda, amely így szorosan ott lihegett ellenfele nyakán.

Bár, ha megtartják a negyedben megszerzett vezetésüket, akár előnyt is kovácsolhattak volna maguknak. Ami késett, nem múlt: a hajrában már csak egy csapat volt a pályán és azok a körmendiek voltak.

A negyedik negyedben a legtöbb pontot dobták és a legkevesebbet kapták mind közül, ez a remeklés döntőbeli szereplést ért számukra. A Körmend nyerőembere, egyben a mérkőzés legjobbja a 22 pontot szerző légiós, Chauncey Leslie.

SZOLNOK, MAGYAR KUPA, FÉRFIAK:

ELŐDÖNTŐ:
LAMI-VÉD-KÖRMEND - PVSK-EXPO CENTER PÉCS 87–73 (24–26, 15–15, 19–18, 29–14)
Szolnok, 1700 néző, V: Bodnár, Benczur, Cziffra
KÖRMEND: LESLEY 22/6, FERENCZ 18/12, FODOR G. 10/6, LEDOUX 9, VAVRA 17/6. CSERE: Trummer, MUJANOVICS 11/9, Kutasi, Metelski, Máté.
PÉCS: SIMON B. 10/3, Lakatos 6, Dénes 9/3, Tóth N. 4, LAPOV 15/3. CSERE: ALEKSZICS 20/9, Likár 3, Wittmann 5/3, Kecskés 1.
Az eredmény alakulása: 3. p.: 8–0. 7. p.: 17–14. 10. p.: 24–26. 13. p.: 26–30. 16. p.: 34–40. 23. p.: 41–47. 27. p.: 55–52. 30. p.: 58–59. 33. p.: 66–59. 38. p.: 76–67
Kipontozódott: Lapov (39. p.)