Női kézi NB I: egy lépésre a kieséstől a Budaörstől kikapó Érd

D. S. B.D. S. B.
2023.05.06. 19:59
Bukovszky remekül védett a váciaknál (Fotó: Nemzeti Sport)
A női kézilabda NB I 23. fordulójának szombati játéknapján a Vác 16 góllal nyert az MTK vendégeként, az Érd pedig egy lépésre került a kieséstől, miután kikapott a Budaörs vendégeként – ugyanakkor a Békéscsaba nem győzte le a Kisvárdát, így még él a érdiek reménye az élvonalbelit tagság megőrzésére.

A Vác 35–19-re győzött az MTK vendégeként, ám a nagy különbségű győzelemhez hozzátartozik, hogy a házigazdák különböző sérülések miatt csupán 9 mezőnyjátékost neveztek a találkozóra. A hazaiaktól Pál Tamara volt a legeredményesebb, csapata 19 góljából nyolcat vállalt magára. A váciak kapusa, Bukovszky Anna 50 százalékos hatékonysággal védett, Schatzl Natalie 8, Kuczora Csenge és Marincsák Nikolett pedig 6 gólt szerzett.

Az Érd abban a tudatban utazott a szomszédba, hogy ha Budaörsön nem nyer, miközben a Békéscsaba legyőzi a Kisvárdát, már három fordulóval a a bajnokság vége előtt biztossá válik a búcsúja az NB I-ből. Simics Judit ennek megfelelően minimálisan forgatta csapatát, amely a fordulatokkal tarkított első félidőben Horváth-Csapó Kyra védéseire építve végig tartotta is a lépést a hazaiakkal. A második félidőben azonban fokozatosan fogyott a vendégek lendülete és koncentrációja, Buday Dániel csapata pedig végül simán nyert 32–23-ra.

Az Érd reményei egyelőre még élnek a továbbjutásra, miután a Békéscsaba – bár sokáig lőtávolban tartotta magát – egy második félidőben elővezetett rövidzárlat, és a Kisvárda 6–0-s rohamának köszönhetően 26–17-re kikapott.

A Mosonmagyaróvár házigazdaként meglepetésre 28–24-re kikapott a Siófoktól, ezzel lépéshátrányba került a bronzéremért zajló versenyfutásban a Debrecennel szemben. Such Nelli és Tamara Mavsar hét-hét gólig, Csapó Kincső 11 védésig jutott a győztes vendégeknél.

NŐI NB I
MTK BUDAPEST–PRAKTIKER-VÁC 19–35
(9–22)
Budapest, Ríz Levente Sport- és Rendezvényközpont, 207 néző. V: Altmár, Horváth M.
MTK: Győri B. – Grosch 1, Dakos 3 (1),  Mazák-Németh, Szabó L. 2, KOBELA 5, PÁL T. 8 (1). Csere: Suba (kapus), Pelczéder, Sallai N., Juhász E.  Edző: Vágó Attila
VÁC: BUKOVSZKY – Diószegi 4, Ballai B. 2, HELEMBAI 4, KUCZORA 6 (2), MARINCSÁK 6, SCHATZL NATALIE 8. Csere: Csizmadia (kapus), Bánfai, Kovalcsik 2, Ferenczy 1, Ballai A., Kovács A. 2. Edző: Herbert Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–3. 12. p.: 5–10. 17. p.: 6–13. 24. p.: 8–18. 47. p.: 17–27
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2
Vágó Attila:
– Nem elég, hogy kevesen vagyunk, de az első félidőben még fegyelmezetlenek is voltunk. A második játékrészben már jobban teljesített a csapat, de akkor már megmutatkozott a fáradtság. Egy mérkőzésünk még van, amibe beleállunk, bár ilyen kevés játékossal az sem lesz könnyű.
Herbert Gábor: – Elégedett vagyok a mutatott teljesítménnyel, fegyelmezetten, helyenként jól játszott a csapat. Tudtuk, hogy az ellenfélnek kevés egészséges játékosa van, kívánom nekik, hogy épüljenek fel. Ez az én csapatom volt akkor is, amikor hosszú vereségsorozatban voltunk, és most is az enyém. Örülök, hogy végre kijöttünk a gödörből.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 17–26 (8–11)
Békéscsaba, 600 néző. V: Bóna, Földesi
BÉKÉSCSABA: Razum – Andróczki 1, Lanistanin 4 (3), Bucsi, Mayer 2, Gyimesi 4, Hajtai 1. Csere: Gadányi, Szabó D. (kapusok), Giricz 1, Termány, Borbély, Vámosi 3 (2), Kiss-Walfisch, Török 1, Horváth G. Edző: Papp Bálint
KISVÁRDA: GRAOVAC – Siska 3, KARNIK SZ. 5, JUHÁSZ G. 5, Sápi 3, Radojevics 1, Mérai 1. Csere: Mátéfi D. (kapus), Trúnková, Bouti 2, Sztamenics 3, Akijama, Udvardi 2, Habánková 1, Szarková, Makkai. Edző: Bányász-Szabó Valéria
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 15. p.: 2–6. 19. p.: 3–8. 23. p.: 6–8. 25. p.: 6–10. 37. p.: 12–13. 41. p.: 12–16. 48. p.: 14–17. 55. p.: 14–24.
Kiállítások: 6, ill. 12 perc.
Hétméteresek:
5/5, ill. 1/0
Papp Bálint: – Nagyon gyenge, lassú és statikus volt a támadójátékunk. Amikor eljutottunk helyzetig, vagy az ellenfél kapusa védett, vagy mi nem találtuk el a kaput, a hibáinkat pedig megbüntette a Kisvárda. A második félidő elején lett volna egy lehetőségünk, de kaptunk egy kiállítást, és megint meglépett az ellenfél, mi pedig teljesen elbizonytalanodtunk. Ez méltatlan teljesítmény volt tőlünk, rettentően csalódott vagyok.
Bányász-Szabó Valéria: – Küzdelmes mérkőzésre számítottunk, annak is indult. Középen akartuk erőltetni a támadásokat, de ezután a szélsőink jól léptek be a játékba. Kevés gólt kaptunk, ami jó dolog, főleg a második félidőben a védekezésünk szenzációs volt, és a kapuban is nagyon jól teljesítettünk, a győzelemnek is ez volt a kulcsa. Az egész csapatot ki kell emelnem, mert mindenki hozzátette a magáét.

MOYRA-BUDAÖRS–ÉRD 32–24 (14–14)
Budaörs, 420 néző. V: Ónodi, Őri.
BUDAÖRS: VARJAS-SIPEKI – SZABÓ-MÁJER 5, SZEKERCZÉS 7 (1), Pálos-Bognár 2, GORILSZKA 4, Hudák E., Braun 3. Csere: Smid, Szabadfi, Mlinkó 2, Schneider 3 (2), Gergely-Zsigmond, Tóth M. 3, Vártok T. 1, Bánfai V. 2. Edző: Buday Dániel
ÉRD: HORVÁTH-CSAPÓ – Dávid-Azari 4, Ábrahám 2, GERHÁTH K. 4, Sztankovics R. 1, Kopecz 8 (2), FEKETE B. 4. Csere: Kántor (kapus), Horváth D., Kerekes, Kiss D. Zs. Edző: Simics Judit
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 10. p.: 4–5. 15. p.: 8–7. 23. p.: 9–10. 28. p.: 12–12. 35. p.: 17–16. 43. p.: 22–18. 48. p.: 25–20. 56. p.: 31–23. Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Buday Dániel: – Az Érd végig ilyen mérkőzéseket játszott, sokáig jól tartotta magát, az ellenfeleknek pedig kellett negyven-ötven perc, míg feltörik a védelmét, tehát veszélyes csapat. A koncentrációt emelném ki, az első félidőben az akarat megvolt, de a helyzetkihasználásunk lehetett volna jobb, védekezésben viszont megvoltak a megállító faultok, és a második félidőben tovább javultunk. Megérdemelten győztünk. Még van három meccs, megpróbáljuk a legtöbbet kihozni belőlük.
Simics Judit: – Úgy gondoltam, nem szeretnék sok kockázati tényezőt beletenni a játékunkba. Az előző mérkőzéseken voltak olyan periódusok, amikor próbáltam pihentetni a kezdőket, de a cserék megroppantották a társaságot. Most megpróbáltam kevés cserével, és tovább kitartott a csapat, de ez sem volt elég. Látom a lányokon, hogy küzdenek, hajtanak és szeretnének pozitív élményeket szerezni. A fordulópontokból nem tudunk meríteni sem lelkileg, sem játékban, úgyhogy sajnos valószínűleg ennyi volt.

MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR–SIÓFOK KC 24–28 (13–12)
Mosonmagyaróvár, 900 néző. V: Horváth P., Marton B.
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Sztankovics K. 1, Lancz 2, Ivancok 1, PÁSZTOR N. 3, Tóth G. 3, Stranigg 3 (1). Csere: Mistina (kapus), TÓTH E. 6 (2), Albek 2, Tóth N. 1, Csire, Kovács P. 2, Faragó. Edző: Gyurka János
SIÓFOK: Herczeg – SUCH 7, Kajdon 3 (1), MILOSAVLJEVIC 4 (1), Sirián 1, Debreczeni-Klivinyi 5 (1), MAVSAR 7. Csere: CSAPÓ KINCSŐ (kapus), N’Diaye 1, Juhász F., Abdourahim, Lakatos R., Török L. Edző: Uros Bregar
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–0. 7. p.: 4–1. 12. p.: 7–2. 16. p.: 9–6. 20. p.: 11–8. 24. p.: 13–9. 35. p.: 16–14. 41. p.: 19–19. 45. p.: 19–21. 55. p.: 21–25.
Kiállítások:
14, ill. 8 perc.
4/3, ill. 8/3
Gyurka János:
– A Siófok kiváló csapat, ezt bebizonyította idén az Európa-ligában, és nemrég a Debrecen otthonában is. Nagyon motiváltan kézilabdáztak, remekül kihasználták, hogy kimondottan jó kezdés után felhoztuk őket. Tőlünk szokatlanul sok hibával játszottunk, nagyon hiányoztak a lerohanásaink, a pontosabban kidolgozott átlövések. Viszont ez is a mi csapatunk, így is el kell fogadni bennünket.
Uros Bregar: – Mindenki tudja, hogy milyen nehéz helyzetben érkeztünk egy kiváló együttes, félelmetes otthonába, amely nagyon ritkán veszít pontokat hazai pályán. Ezért vagyok nagyon büszke a játékosokra, akik keményen megdolgoztak ezért a sikerért. Fel tudtunk állni a gyenge kezdés után, a mérkőzés későbbi szakaszaiban pedig hatékonyan, céltudatosan kézilabdáztunk.