Sokkal tudatosabb volt az FTC, győzött is Debrecenben

Kőkemény mérkőzés volt!Czinege Melinda/haon.hu
A női kézilabda NB I 13. fordulójában a DVSC Schaeffler 24–21-re kikapott odahaza az FTC-Rail Cargo Hungariától.

KÉZILABDA
NŐI NB I, 13. FORDULÓ
DVSC Schaeffler–FTC-Rail Cargo Hungaria 21–24 (8–14)
Debrecen, 2100 néző. V: Horváth P., Marton
DEBRECEN: Gabriel – Töpfner 6 (6), Hámori 3, Haggerty, Planéta 1, Vámos P. 2, Petrus 1. Csere: Bartulovic (kapus), Kácsor 1, Vámos M. 1, Jovovics 2, Johansson, Hornyák D., Füzi-Tóvizi 3, Csernyánszki, Grosch 1. Edző: Szilágyi Zoltán
FTC: BÖDE-BÍRÓ – Malestein 3 (1), KLUJBER 8 (4), SIMON P. 3, Edwige, Bölk, Márton G. 2. Csere: Janurik (kapus), Cvijics 2, KUKELY A. 3, Hársfalvi J. 3. Edző: Allan Heine
Az eredmény alakulása. 5 perc: 1–1. 9. p.: 3–2. 19. p.: 5–10. 26. p.: 7–13. 39. p.: 13–15. 49. p.: 15–21. 58. p.: 18–24. Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 7/5
Szilágyi Zoltán: – Megérdemelten nyert a vendégcsapat. Kishitűen játszottunk, csak akkor mertük megcsinálni azt, amit tudunk, amikor már mindegy volt a végén. A támadójátékunk az első félidőben kritikán aluli volt, a második játékrész jobban kezdődött, de amikor közel kerültünk a Fradihoz, megint jöttek az érthetetlen hibák, a rossz döntések és elúszott a meccs.
Allan Heine: – Nagy küzdelem volt. Arra számítottunk, hogy Bajnokok Ligája-szintű mérkőzést játszunk, és így is lett. Fizikailag nagyon megterhelő hatvan perc volt. A találkozón kapott piros lap után kicsit gondba kerültünk, de sikerült gyorsan rendezni a sorokat. Nagyon büszke vagyok a játékosaimra, akik hihetetlen teljesítményt nyújtottak.

ALIGHA VOLTAK sokan, akik úgy gondolták az idény előtt, hogy az egyaránt Bajnokok Ligája-főtáblás két magyar női kézilabda élcsapat, az FTC és a Debrecen közül a bajnoki és Magyar Kupa-bronzérmes DVSC fogja hamarabb biztosítani továbbjutását az elitsorozat csoportköréből. Az NB I-es és BL-ezüstérmes, MK-címvédő fővárosiak három fordulóval a vége előtt még az életben maradásért küzdenek a BL-ben és a román Rapid elleni jövő vasárnapi, sorsdöntő bukaresti meccsre egy debreceni rangadóval „hangoltak”.

A Hódos Imre Rendezvénycsarnok pályájának kezdőkörében most is ott volt a felragasztott „A hét meccse” felirat a dán Odensével vívott múlt hétvégi BL-mérkőzésről – a megállapítás tulajdonképpen a szombati partira is igaz volt az itthoni erőviszonyokat tekintve.

Az élvonalban 12 találkozót követően hibátlan vendégeknél a kéztörés miatt kidőlő szerb irányító Andrea Lekics után a beálló Kisfaludy Anett is megsérült, így rá sem számíthatott a dán Allan Heine, aki kis túlzással lassan kifogy a rutinos játékosaiból. Alig négy perc elteltével aztán a francia védőspecialistát, Béatrice Edwige-t is elveszítette Heine, mivel a játékvezetők hosszas videózás után piros lappal kizárták ütés miatt. A hátsó alakzat oszlopának kiválása azonban nem törte meg az FTC-t, amely az első félidőben (is) uralta a feszült és parázs hangulatú csatát.

Negyedóra elteltével fokozatosan növelte előnyét a hatékonyan és összeszedetten védekező zöld-fehér alakulat, miközben a hazai gépezet csikorgott. Lassan, körülményesen, több hibával és sokszor rossz döntéseket hozva szövögették támadásaikat Szilágyi Zoltán játékosai. A Loki nem tudta megismételni azt a teljesítményét, amellyel múlt szerdán kis híján pontot szerzett Győrben, így az előzetes várakozásokkal szemben jóval egyoldalúbban alakult a küzdelem.

A szünet után csaknem hét percig nem tudott betalálni a Fradi, Heine hamar magához is rendelte támadásban megálló kézilabdázóit. A 40. percben a válogatott jobbszélső, Töpfner Alexandra hétméteresgóljával 14–16-ra felzárkózott a Debrecen, de ezzel gyakorlatilag el is lőtte minden puskaporát.

Az utolsó tíz perchez érve a jól beszálló Kukely Anna két találatával újra hattal húztak el a vendégek, akik a Mosonmagyaróvár és a Győr után a harmadik nagy csapatot is legyőzték, és a bajnokság felénél őrzik makulátlan mérlegüket, egyúttal tartva kiváló pozíciójukat az aranyért zajló harcban. 21–24