Férfi kézi El: a Nexe elleni vereséggel a kiesés szélén a Balatonfüred

D. S. B.D. S. B.
2023.02.14. 18:31
György Lászlóék nehéz helyzetbe kerültek a csoportból való továbbjutás szempontjából (Fotó: Dömötör Csaba)
A Balatonfüredi KSE szoros mérkőzést vívott ideiglenes hazai pályáján, a Veszprém Arénában a C-csoportot vezető horvát Nexével, de 31–28-ra kikapott, így nehéz helyzetbe került a továbbjutást illetően a férfi kézilabda Európa-liga C jelű hatosában.

György László együttese a csoport utolsó helyén álló osztrák Alpla HC Hard elleni idegenbeli döntetlen és hazai győzelem mellett öt vereséggel a háta mögött fogadta a hat sikerrel és egy vereséggel már biztosan továbbjutó horvát Nexét.

A Balatonfüred 7–7-ig tudta tartani a lépést ellenfelével, de a vendégek ezt követően fokozatosan elléptek, s bár a szünetben még csak kettővel vezettek, de a különbséget magabiztosan tartották, a második játékrész derekán viszont már 26–21-re vezettek. A hajrában ugyan visszajöttek 28–26-ra Hornyák Péterék, de nyerni már nem tudtak.

A Nexe 31–28-as idegenbeli győzelmével a Balatonfüred nehéz helyzetbe került a továbbjutást illetően, hiszen ha a játéknap későbbi mérkőzésén a hat ponttal negyedik helyen álló dán Skjern hazai pályán legyőzi az utolsó helyezett, s mindössze egy pontot gyűjtő Alpla HC Hardot, akkor a Veszprém megyeiek számára is a csoportkör jelenti a végállomást.

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
8. FORDULÓ
C-CSOPORT

Balatonfüredi KSE–RK Nexe (horvát) 28–31 (14–16)
Veszprém, 500 néző. V: Pandzsics, Moszorinszki (szerbek).
BALATONFÜRED: ANDÓ – HORNYÁK 7 (2), Malinovic 2, Szöllősi B., SZÜCS BENCE 6, SZRETENOVICS 8, Bóka 1.
Csere: Kemény, Varga M. 1, Szmetán 1, Németh B. 2, Vajda.
Edző: György László
NEXE: Kuzmanovic 1 – MELICS 4 (2), PRIBETIC 7, Micevic 1, MOSLAVAC 6, Jelinic 5.
Csere: Car (kapus) 1, Racic, Bakics 1, Mileta, Blazevic, Velkavrh 1, Severec 2, Tomic 1, Markusic 1,      Juric.
Edző: Branko Tamse
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 13. p.: 6–6. 17. p.: 7–10. 25. p.: 12–13. 34. p.: 15–17. 42. p.:      19–22. 49. p.: 23–26. 55. p.: 27–29.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2
György László: –
Derekasan küzdöttünk, de végül megmutatkozott a két csapat közti tudásbeli különbség. Kicsit csalódott vagyok, mert úgy érzem, hogy nagyobb koncentrációval nyerhettünk volna.
Branko Tamse: – A lényeg az, hogy győztünk, és így továbbra is vezetjük a csoportot. Nem számítottam ilyen nehéz mérkőzésre, a Balatonfüred a vártnál sokkal jobban játszott.