Megszenvedett a győzelemért a Pick-Szeged a szlovén Celje ellen

2008.03.08. 20:25
A sérülésektől tizedelt Pick-Szeged hazai pályán 20-19-re verte a Celjét a férfi Bajnokok Ligája középdöntőjének ötödik fordulójában. A magyar csapat négy másodperccel a vége előtt dobott góllal múlta fölül szlovén riválisát.
Valentin Ghionea nagy meccse volt a Celje elleni
Fotó: Czagány Balázs

Szenzációsan védekezett a Szeged, amelynek kapujában Puljezevics betegen is halmozta a bravúrokat, és szinte őrületbe kergette a Celje átlövőit. Persze a vendégek szélsői is elbátortalanodtak, amikor sorra hárította ziccereiket.

Ugyanakkor a szétesően, kevés elképzeléssel kézilabdázó Celje hibái is hozzájárultak, hogy a félidő derekáig csupán egy gólt kapott a Pick. Igaz, a szegediek támadásainak befejezésével is akadtak gondok.

Az első félidőben meglepően kevés gól született, 8-7-es állásnál mehettek pihenni a csapatok.

A második játékrészben, a hajrában 17–14-nél már a fáradtság jeleit is láttuk a Celjén, de a Pick hibáit kihasználta a vendégcsapat.

Ghionea gólja azonban mégis eldöntötte a presztízscsatát.

A csoport másik mérkőzésén a Barcelona öt góllal legyőzte a dán Gudmét, így eldőlt, hogy Nagy Lászlóék jutottak az elődöntőbe.

BAJNOKOK LIGÁJA

KÖZÉPDÖNTŐ
PICK-SZEGED-CELJE PL (szlovén) 20–19 (8–7)
Szeged, 3500 néző.
V: Liahovicius, Taskevicius (litvánok)
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–1. 13. p.: 4–2. 18. p.: 6–3. 26. p.: 6–5. 28. p.: 7–7. 35. p.: 11–8. 40. p.: 11–10. 44. p.: 13–11. 50. p.: 14–13. 53. p.: 17–14. 56. p.: 18–16. 58. p.: 18–17
Kiállítások: 14, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 1/1
Pick: PULJEZEVICS, GHIONEA 7 (1), KRIVOKAPICS 5, Stamate 1, Andjelkovics 2, Bajusz 1, Zvizej 1 Csere: Petrea 1, HERBERT 1, Oszmajics 1, Bendó, Vadkerti
Celje: SKOF, Gajic, KOZLINA 4, Terzic 2, KOKSAROV 5 (1), Sulic, Spiler 2 Csere: Gregorz 1, Gorensek 1, SZTOJANOVICS 4, Trivundza