Osztrák hokiliga: Terbócs hajrágóljával győzött a Fehérvár

K-SZ. B.K-SZ. B.
2024.01.23. 22:17
Hajtós meccsen győzött a Volán (Fotó: Soós Attila / Fehérvár AV19)
Az osztrák bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság (ICEHL) kedd esti játéknapján a Fehérvár AV19 hazai pályán 3–2-re nyert a Villach ellen úgy, hogy a győztes gólt az utolsó előtti percben szerezte Terbócs István. Ezzel a fehérváriak magabiztosan tartják második helyüket a tabellán.

Túl sok energiát emésztenek fel az emberhátrányban lejátszott percek – emelte kis Kiss Dávid, a Hydro Fehérvár AV19 vezetőedzője, csapata keddi mérkőzését megelőzően. Tény, a Volán az utóbbi mérkőzéseken rendre kevesebbszer kerül emberelőnybe, mint hátrányba, ráadásul aktuális ellenfelei is több kiállítást harcolnak ki, mint a magyar csapat. A sűrű versenyprogramban a játék ezen szegmense kritikusan fontos lehet, ahogyan a Villach ellen is nagyon kellett figyelnie a magyaroknak, hiszen az osztrákoké a liga legfegyelmezettebb csapata, a meccs előtt átlagosan mindössze 6.8 percet töltöttek játékosai a büntetőpadon találkozónként, a Volán egyik méregfoga pedig, hogy rendkívül hatékonyan, 23.68 százalékkal használja ki a fórokat.

Hiába a statisztikák, a párharc első harmada nem a speciális egységekről szólt, egyik csapatból sem állítottak ki senkit a játékvezetők. Az iramra sem lehetett panasz, sokáig csak nagyon kevés játékmegszakítás volt, egyszer egyik, másszor másik csapat fejezett be lövéssel támadást. Az első igazán nagy helyzet a hazaiak előtt adódott, az osztrákok kapusát azonban egy az egyben sem sikerült mattolni. Úgy tűnt, egyenlő létszámnál nem találnak fogást egymáson a csapatok, majd a 11. percben egy villachi ellentámadás után már 0–1 volt az állás.

A középső játékrészben aztán három székesfehérvári játékost is leküldtek a bírók, de jól állta a sarat emberhátrányban a Volán, az osztrákok képtelenek voltak újra Olivier Roy kapujába találni. Pascal Laberge viszont kifogott Jean Philippe Lamoureux-n. A rutinos amerikai kapus túl sokat várt kapuja mögött arra, hogy társnak passzolhassa a pakkot, és az agresszívan letámadó hazaiak elvették tőle, Laberge pedig jó ütemben érkezett, és a hálóba lőtt. Nem sokkal később Mihály Ákos révén már 2–1-re vezetett a Fehérvár. A magyar csatár egy ellentámadás végén cselezett befelé, majd ütemtelenül, de erősen lőtt a kapu bal felső sarkába.

A harmadik harmadban két, Benny Hill-show-ba illő gólt is hozott. Mindkét találat a védekező csapat egy-egy tagjáról került saját hálójába, de mivel jégkorongban nincs öngól, a találatokat a gólt megelőzően legutoljára beleérő támadójátékosok neve mellé írták, így Maximilian Rebernig és Terbócs István is gazdagabb lett egy ponttal. Kevesebb mint két perccel a rendes játékidő vége előtt lőtte a győztes találatot a Volán, megszerezve a három pontot, és ami a sűrű menetrendet elnézve hasonlóan fontos, megkímélte magát a túlórától.