Osztrák hokiliga: szétlövésben maradt alul a Fehérvár Bécsben

POZSONYI SZILÁRDPOZSONYI SZILÁRD
2024.01.03. 22:04
Nem bírtak a fővárosiakkal a fehérváriak (Fotó: Facebook/AV19)
A Vienna egy másodpercig sem vezetett a mérkőzésen, végül mégis több ponttal hagyta el a jeget, mint Kiss Dávid legénysége, amely már csak egy ponttal vezeti az ICEHL tabelláját.

Sok új barátság nem köttetett a Hydro Fehérvár AV19 és a Vienna Capitals szerdai, hazai szétlövéses sikerrel záruló ICEHL-összecsapásán, mindvégig pattanásig feszültek az idegek, sok esetben a keménykedés a szabályok által meghatározott kereteken is túlmutatott.

Nem meglepő, hogy röpködtek is a kiállítások, az első harmad végén például a vendégektől négyen, a hazaiaktól hárman ücsörögtek a büntetőpadon egyszerre – Evan Wardley és Joshua Atkinson ráadásul egy kiadós verekedés után öt-öt percig.

A játékrész folyamatos kötekedései, lökdösődései és balhéi között egyébként suttyomban Markus Phillips egy gólt is lőtt, amire a második harmad elején az addig a hokizással kevésbé törődő bécsiek válaszoltak. Egy villámgyors – egyetlen mélységi passzal megoldott – ellentámadás végén Evan Weinger egalizált nem sokkal azt követően, hogy a Volán védőjét, Tim Campbell úgy csapódott a palánknak, hogy csak segítséggel tudta elhagyni a pályát. Ennek ellenére éppen az amerikai játékos szerzett újból vezetést a magyaroknak. A harmadik harmadban Pascal Laberge emberelőnyből növelte a különbséget, de nem tartott ki az előny, a Vienna szintén fórból közelebb zárkózott, majd egy perccel a dudaszó előtt a kapusát a jégről lehozva egyenlített.

Egyébként a találkozó statisztikája végtelenül kiegyenlítetten alakult: a rendes játékidőben mindkét csapat 19 büntetőpercet gyűjtött össze, 28-szor lőtt kapura, öt emberelőnyéből egyet használt ki – s bár a Vienna egyetlen másodpercig sem vezetett, ennek tükrében igazságos, hogy csak szétlövéssel dőlt el a találkozó.

A pluszpercekben a hazaiak még egy kisbüntetéssel „gazdagodtak”, de a Volán nem élt az ölébe hulló lehetőséggel, így jöhettek a rávezetések. Nem sok örömöt tartogatott a ráadás ráadása Kiss Dávidéknak, egymást követték a sikertelen kísérletek, mígnem Weinger túljárt Olivier Roy eszén.

OSZTRÁK LIGA
VIENNA CAPITALS (osztrák)–HYDRO FEHÉRVÁR AV19 4–3 (0–1, 1–1, 2–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel